PWSZ w Elblągu stawia na rozwój

2021-10-20 10:52:46(ost. akt: 2021-10-20 10:54:25)

Autor zdjęcia: PWSZ Elbląg

Laboratorium budowy, programowania i badania dronów, pracownia robotyki i mechatroniki — to i jeszcze więcej zyska PWSZ po zakończeniu rozpoczynającej się w listopadzie rozbudowy. Całkowity koszt projektu to ponad 19 mln zł.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu utworzona została 1 lipca 1998 roku jako pierwsza samodzielna szkoła wyższa w mieście. Dziś studenci uczelni mogą zdobyć tytuł licencjata, inżyniera i magistra oraz kształcić się w ramach studiów podyplomowych.

Jakiś czas temu PWSZ w Elblągu podpisał z jedną z elbląskich firm umowę na rozbudowę, nadbudowę i przebudowę budynku dydaktycznego znajdującego się przy al. Grunwaldzkiej 137.

— Uzyskamy nową przestrzeń dydaktyczną i trochę zmienimy image naszego budynku, który już mocno odstaje od współczesnych stylów architektonicznych — zapowiada rektor dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni.

Laboratorium modelowania 3D z pracownią skanowania obiektów rzeczywistych, laboratorium budowy, programowania i badania dronów, pracownia robotyki i mechatroniki, pracownia programowania urządzeń mobilnych i pracownia eksperymentów z materiałami — o to wszystko wzbogaci się PWSZ dzięki realizacji inwestycji.

Fot. PWSZ Elbląg


Co jeszcze? W planach jest utworzenie specjalistycznej pracowni studenckich aktywności społecznych — przestrzeni, w której studenci będą mieli szansę zdobywać i pogłębiać tak zwane kompetencje miękkie.

Główne cele zadania to dostosowanie warunków kształcenia zawodowego i wyższego do potrzeb rynku pracy i zwiększenie zainteresowania tymi formami kształcenia tak, by utrzymać liczbę absolwentów PWSZ w Elblągu.

Zgodnie z planem prace mają rozpocząć się jeszcze w listopadzie i potrwają do października przyszłego roku. Nowe laboratoria i pracownie mają zostać oddane do użytku we wrześniu 2023 i — jak wskazuje uczelnia — to właśnie one znacząco wpłyną na unowocześnienie bazy dydaktycznej PWSZ. Co więcej, nowocześniejsza baza dydaktyczna pozwoli na uruchomienie nowych zakresów kształcenia, w przyszłości także nowych kierunków studiów.

Fot. PWSZ Elbląg


Rozbudowa kosztować ma nieco ponad 16,5 miliona złotych, a całkowita wartość projektu to 19 164 713 zł. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.