Niedziela, 28 maja 2023. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Elbląg: 62-latek odpowie za kradzież rozbójniczą

2021-10-20 14:06:58 (ost. akt: 2021-10-20 14:11:01)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

62-letni mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Wcześniej próbował wynieść ze sklepu dwie butelki piwa. Gdy pracownik sklepu próbował go zatrzymać, ten wpadł w złość i doszło do szarpaniny. Mężczyznę zatrzymał wezwany na miejsce patrol policji.

Było chwilę po godzinie 19.00 gdy pewien 62-latek postanowił wybrać się na krótkie zakupy do jednego z samoobsługowych sklepów przy ul. Nowowiejskiej.

Tam zabrał z półki dwie butelki piwa i skierował się do wyjścia. Sytuację tę zauważył jeden z pracowników sklepu i stanął na drodze 62-latka.

Po krótkiej wymianie słów ten wpadł w złość i aby utrzymać się w posiadaniu zabranego towaru zaczął szarpać się ze wspomnianym pracownikiem. Na miejsce wezwano policję.

Patrol zatrzymał 62-latka. Mężczyzna resztę tak rozpoczętego wieczoru spędził w policyjnym areszcie. Rano usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Za taki czyn Kodeks Karny przewiduje kare od roku do nawet do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Kradzież rozbójnicza – to przestępstwo polegające na użyciu przemocy wobec osoby lub groźby jej natychmiastowego użycia, albo doprowadzeniu człowieka do stanu bezbronności lub nieprzytomności w celu utrzymania się w posiadaniu rzeczy bezpośrednio po dokonaniu jej kradzieży.

KMP w Elblągu