Elbląg: Premiery kinowe od 5 do 18 listopada

2021-11-04 19:29:11(ost. akt: 2021-11-04 15:37:54)

Autor zdjęcia: Materiały prasowe Kina Światowid

Kristen Stewart w roli księżnej Diany? To trzeba zobaczyć! Z drugiej strony pełna wzruszeń i humoru polska komedia romantyczna, która sprawi, że jesienny wieczór stanie się znacznie cieplejszy. A może inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia, w której główną rolę gra Dawid Ogrodnik? Na co Ty wybierzesz się do kina?

Spencer


Od 5 do 18 listopada
Spencer
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
Spencer


W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak święta Bożego Narodzenia w królewskiej posiadłości Sandringham mają przynieść spokój i rozładowanie napięć. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania – oto wypróbowane sposoby wyciszania sporów. Diana dobrze zna tę grę. W tym roku sprawy przybiorą jednak inny obrót…

To musi być miłość


Od 5 do 18 listopada
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid


Kto powiedział, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach? Trzy siostry są przyjaciółkami od serca, które trzymają się razem na dobre i za złe, niezależnie od wybryków swoich facetów. Gdy ich matka postanawia uciec z miasta i w samotności przemyśleć jeszcze raz decyzję o ślubie, niespodziewanie dołączają do niej córki. Choć pobyt rozpoczynają na kanapie w stylu Bridget Jones, w ramach rodzinnych obrad muszą zdecydować co dalej, bo każda z kobiet przechodzi teraz własne, miłosne zawirowania.

Wszystkie nasze strachy


Od 5 do 18 listopada
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid


Daniel (Dawid Ogrodnik) jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości ozdobione są jego imponującymi malowidłami, rzeźby trafiają na cenione wystawy w Warszawie, a instalacje w rodzaju podświetlonej i pozdrawiającej głosami mieszkańców kapliczki służą lokalnej wspólnocie. Jego znakiem rozpoznawczym jest bluza ozdobiona tęczowymi elementami. Jako głęboko wierzący katolik, Daniel angażuje się w sprawy duchowe. W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości.

źródło: Kino Światowid