Wicemistrzynie Polski o klasę lepsze [ZDJĘCIA]

2021-11-07 12:05:46(ost. akt: 2021-11-07 12:07:10)

Piłkarki ręczne Startu Elbląg przegrały z kretesem z KPR Kobierzyce i to różnicą aż trzynastu bramek. To druga tak wysoka porażka gospodyń w tym sezonie.
• Start Elbląg — KPR Kobierzyce 20:33 (10:15)

START: Pająk, Hypka, Żarnoch — Choromańska, Dworniczuk 1, Owczarek, Szczepanik 1, Wołoszyk 3, Kostuch 1, Cygan, Głębocka 1, Kopańska 6, Stapurewicz 4, Tarczyluk 3, kary: 8 min

Najwięcej dla KPR: Szupyk 7, Wiertelak, Wicik po 4,Ivanović i Despodovska po 3, kary: 10 min.

Tylko początek spotkania był wyrównany. W 7 min po golach: Katarzyny Kostuch, Pauliny Stapurewicz oraz Joanny Wołoszyk, był ostatni remis w tym spotkaniu. Za chwilę, karę 2 min otrzymała Wołoszyk i po rzucie Alony Szupyk (grała jeszcze w minionym sezonie w Starcie), przyjezdne wyszły na pierwsze prowadzenie, którego nie oddały już do końca. Tę jednobramkową przewagę (6:5) drużyna z Dolnego Śląska utrzymywała do 11 min gry.

Od tego momentu podopieczne trenerki Edyty Majdzińskiej, przewagę tę zaczęły powiększać. W kilku kolejnych minutach gry zdobyły pięć goli z rzędu, nie tracąc żadnej. Nawet bramkarka Barbara Zima, wpisała się na listę strzelczyń, rzucając przez całe boisko do pustej bramki.

Mając taj dużą przewagę, KPR kontrolował grę i do przerwy prowadził 15:10. Po przerwie nadal na parkiecie rządził zespół gości. Elblążanki miały duże problemy w zdobywaniu goli, a na dodatek gra w obronie, wyglądała jak "ser szwajcarski.

W 40 min kobierzyczanki wygrywały różnicą dziesięciu goli 21:11. Mając tak wysokie prowadzenie, nie spuściły z tonu, ale grały dalej swoją piłkę, szybkim atakiem. Na 5 min przed końcem prowadziły 29:16.

W tym czasie gospodynie grały chaotycznie, tracąc dużo piłek w niedokładnych podaniach i mało skutecznej grze w ataku. Nic, też dziwnego, że w tym meczu, drużyna gości była o klasę lepsza i wygrała ostatecznie 33:20. Najbliższy mecz Start rozegra w najbliższy wtorek na wyjeździe z Perłą Lublin.

• Pozostałe mecze 9.kolejki: Piotrcovia Piotrków Tryb — Zagłębie Lubin 21:27 (11:16), Młyny Stoisław Koszalin — Korona Kielce 27:19 (13:9), Perła Lublin — Eurobud JKS Jarosaw 34:21 (16:10)