Elblążanie bez medalu [ZDJĘCIA]

2021-11-08 16:28:43(ost. akt: 2021-11-08 13:31:27)

W Elblągu odbył się finał mistrzostw Polski drużyn niepełnosprawnych na siedząco. W dwudniowym turnieju tytuł mistrza kraju wywalczył zespół Paravolley Silesia I Katowice. Drużyna gospodarza turnieju IKS Atak uplasowała się dopiero na 5 miejscu, co jest sporą niespodzianką.
Do Elbląga, zjechało osiem zespołów, by w hali sportowo-widowiskowej, rozegrać decydującą batalię o tytuł mistrza Polski, jak i o medale i miejsce na podium.

Wcześniej zespoły rywalizowały w dwóch turniejach rankingowych we Wrocławiu i Policach. To właśnie po tych turniejach, ustalony został skład trzech grup, które liczyły po trzy zespoły. Zwycięzcy grup walczyli później o miejsca 1-3, zdobywcy drugich lokat o miejsca 4-6 a zamykający grupę, o miejsca 7-9.

W pierwszej fazie turnieju IKS Atak trafił do grupy B, w której znalazł się broniący tytułu mistrza Polski KS Indra Kaźmierz oraz Startpoints Warriors Warszawa. Jak było do przewidzenia IKS Atak oraz Indra wygrały swoje spotkania z drużyną stołeczną po 2:0. W meczu o pierwsze miejsce w grupie Indra pokonała IKS Atak 2:0 i wywalczyła awans do ścisłego finału.

W niedzielę rozegrano drugą i ostatnią fazę turnieju o miejsca, a kluby grały do trzech zwycięskich setów. W pierwszym spotkaniu IKS Atak pokonał swojego odwiecznego rywala Start Łódź 3:1 i przyszło mu walczyć o czwarte miejsce w kraju ze Startem Szczecin. Elblążanie, grając w nie najsilniejszym składzie, przegrali to spotkanie 1:3 i ostatecznie uplasowali się na piątym miejscu w kraju.

Tytuł mistrza Polski wywalczył Paravolley Silesia I Katowice, wicemistrzem został Indra Kaźmierz, a brązowy medal przypadł dla Startu Wrocław. Kolejne miejsca zajęli: 4. Start Szczecin, 5. IKS Atak Elbląg, 6. Start Łódź, 7. Gwarek Wilków, 8. Startpoints Warrior Warszawa, 9. Paravolley Silesia II Katowice.

IKS Atak grał w składzie: Joanna Świderska, Mariusz Wojdag, Łukasz Biedrzycki, Dawid Woźny, Jarosław Czyżewski, Rafał Wojtowicz, Krzysztof Wojtaszek, Dariusz Ferro.