Niedziela, 28 listopada 2021. Imieniny Jakuba, Stefana, Romy

WOŚP zagra w Elblągu po raz trzydziesty!

2021-11-23 16:06:23 (ost. akt: 2021-11-23 16:18:21)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Już 30 stycznia odbędzie się trzydziesty jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przygotowania do wyjątkowej imprezy, która w Elblągu odbywa się rokrocznie od czasów pierwszej edycji, idą już pełną parą.

Tegoroczne hasło zbiórki brzmi "Przejrzyj na oczy", a zebrane podczas całej akcji środki przeznaczone zostaną na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Elbląski sztab WOŚP już został zarejestrowany, organizacji przedsięwzięcia podjął się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a szefem sztabu został Adam Krause — dyrektor CRW Dolinka, który organizował już finały WOŚP w Elblągu.

— Jak zwykle możemy liczyć na Regionalne Centrum Wolontariatu i to nie tylko przy organizacji WOŚP, ale chociażby jak w minionym roku, na pomoc w czasie pandemii — zaznacza prezydent Witold Wróblewski.

I wyjaśnia: — Ze strony samorządu włącza się MOSiR i placówki oświatowe, udostępniamy też Ratusz Staromiejski na siedzibę sztabu w czasie finału. Nie chodzi o bicie rekordów, choć jako elblążanie jesteśmy hojni. Liczę, że pokażemy wielkie serce i wparcie dla tej idei. Zachęcam wolontariuszy zainteresowanych prowadzeniem zbiórki do zgłaszania się.

— Pamiętajmy, że wartość sprzętu, który trafia do Elbląga, jest większa niż to, co uzbieramy w trakcie finału — przekazuje nowy szef sztabu WOŚP.

Adam Krause przypomina: — W 2019 zebraliśmy 638 tys. zł i to był absolutny rekord, w trudnym 2020 roku udało się zebrać 370 tys. zł. Elbląg nigdy nie zawiódł. Zapraszamy sponsorów, firmy, ludzi dobrej woli do współpracy z nami i wspierania WOŚP.

A Gabriela Zimirowska z RCW zachęca: — Wszystkich chętnych do prowadzenia zbiórki zapraszamy do Regionalnego Centrum Wolontariatu przy ul. Związku Jaszczurczego, gdzie można się przyłączyć do zbiórki. Do rozdysponowania jest 450 identyfikatorów, z czego 83 osoby już się zarejestrowały.

Rejestrować można się też przez internet poprzez stronę iwolontariusz.wosp.org.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB