Poniedziałek, 29 listopada 2021. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Pomagają skutecznie, wnoszą nową jakość

2021-11-24 12:50:30 (ost. akt: 2021-11-24 13:19:28)
marszalek

marszalek

Autor zdjęcia: Urząd Marszałkowski

Marszałek Gustaw Marek Brzezin po raz kolejny uhonorował pracowników pomocy i integracji społecznej - aktywnych liderów organizacji pozarządowych oraz instytucje i zespoły pracownicze wyróżniające się innowacyjnymi i twórczymi rozwiązaniami w dziedzinie pomocy i integracji społecznej.

Pomoc i integracja społeczna to te obszary życia, które na co dzień omija blask fleszy. Prozaiczne problemy, dysfunkcje i życiowe zakręty nie są społecznie atrakcyjne, bo taka jest ich natura. Pozostają jednak zakresem pracy wielu osób kierujących się świadomością, że istnieją ludzie, którzy bez pomocy nie mogliby normalnie żyć.

Marszałek Gustaw Marek Brzezin po raz kolejny uhonorował pracowników pomocy i integracji społecznej - aktywnych liderów organizacji pozarządowych oraz instytucje i zespoły pracownicze wyróżniające się innowacyjnymi i twórczymi rozwiązaniami w dziedzinie pomocy i integracji społecznej.

18 listopada 2021 roku w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie podczas uroczystej gali nagrodzeni zostali laureaci XX i XXI edycji Nagrody Marszałka.

Ideą przedsięwzięcia jest promocja innowacyjnych i twórczych rozwiązań w dziedzinie pomocy i integracji społecznej. W jaki sposób być innowacyjnym w takim obszarze działania? Odpowiedzią są inicjatywy i jakość pracy nagrodzonych pracowników społecznych.

Marszałek Gustaw Marek Brzezin – Pracownicy socjalni, tacy jak nasi laureaci, to osoby, które w sposób niestandardowy szukają nowych rozwiązań i procesów w celu poprawy jakości życia wielu mieszkańców naszego regionu — tych słabszych, poddanych przemocy, dzieci, seniorów, tych w długotrwałym i incydentalnym kryzysie. Dlatego też jako samorząd województwa aktywnie pomagamy pomagać. Przyjęliśmy niedawno nową Strategię polityki społecznej województwa warmińsko-mazurskiego na lata 2021-2030, a także przekazujemy środki - na projekty z pakietu usługi społeczne było to blisko 18 mln zł – podkreśla marszałek województwa.

XX NAGRODA

Indywidualne nagrody: Jolanta Danowska, Sylwia Beata Jankowska, Irena Kasprzycka, Wiesława Przybysz, Tomasz Sztachelski, Rozalia Wojas.
Indywidualne wyróżnienia: Katarzyna Biernat, Elżbieta Chomicz, Irena Czajkowska, Małgorzata Duba, Anna Mackiewicz, Grażyna Piotrowska, Iwona Saulewicz, Ewelina Tuchalska, Anna Zawilska, Gabriela Zimirowska.
Nagrody zespołowe otrzymują: Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim z/s w Mszanowie, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, Warmińsko-Mazurski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Olsztynie.

XXI NAGRODA

Nagrody i wyróżnienia marszałka przyznawane są w dwóch kategoriach:
indywidualnej oraz zespołowej. Indywidualne nagrody edycji otrzymali: Małgorzata Ewa Bogdanowicz, Monika Ćwiek, Robert Jarosław Duszyński, Anna Maria Dziombowska, Małgorzata Krystyna Kozioł oraz Zbigniew Pawłowski. Natomiast indywidualne wyróżnienia trafiły do Henryka Borejko i Doroty Giczewskiej.

Z kolei nagrody zespołowe przyznano Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Pieckach, Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Iławie, a także Stowarzyszeniu Pomagam bo Lubię z Węgorzewa.

mp

https://m.wm.pl/2018/09/orig/image002-493137.jpg

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Novelty #3082408 25 lis 2021 21:55

    Witam, Potrzebujesz środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej? kupić samochód lub dom? Potrzebujesz pomocy finansowej z powodów osobistych? Radzę skontaktować się z „NOVELTY FINANCE INC”, aby pomóc Ci w uzyskaniu wymaganych środków. Są elastyczne: oferują różne opcje pożyczek, możesz ubiegać się zarówno o pożyczki krótkoterminowe, jak i długoterminowe, które można dostosować do zmieniających się potrzeb i okoliczności z subsydiowaną stopą procentową w wysokości 3%. Jeśli potrzebujesz pożyczki w ciągu 24 godzin, skontaktuj się z „NOVELTY FINANCE INC” za pośrednictwem tego adresu e-mail: (noveltyfinances@gmail.com) LUB skontaktuj się z Daviną Claire przez WhatsApp/Telegram pod numerem: +447915601531, aby uzyskać więcej informacji i uzyskać informacje ustne.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Magda #3082405 25 lis 2021 20:31

    Chyba skutecznie pomagają rozwalać rodziny i budżet? Koniec z socjalizmem, koniec z rozdawnictwem.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz