Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Podejrzany o zabójstwo zatrzymany. Ale policja poszukuje jeszcze jednego mężczyzny

2021-11-24 13:41:38 (ost. akt: 2021-11-24 13:47:16)

Autor zdjęcia: KMP Gdańsk

Kryminalni z Gdańska zatrzymali 47-letniego mężczyznę, podejrzanego o dokonanie zabójstwa. Policjanci szukają jeszcze jednej osoby, która ma związek ze sprawą.

W minioną sobotę tuż po godz. 8.00 policjanci z komisariatu na Przymorzu w Gdańsku odebrali zgłoszenie, że w wiacie śmietnikowej jednego z bloków na Żabiance zostało znalezione ciało mężczyzny.

Oficer dyżurny natychmiast skierował na miejsce policyjny patrol, który potwierdził zgłoszenie oraz zabezpieczył teren. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, policyjni technicy oraz biegły sądowy z zakresu medycyny.

W trakcie czynności zostały przeprowadzone oględziny, zabezpieczono wiele śladów oraz sporządzono dokumentację fotograficzną. Dzielnicowi oraz kryminalni z rozmawiali z osobami, które mogły mieć informację na temat zdarzenia oraz jego sprawców.

Podczas pracy kryminalni zdobyli oraz sprawdzili wiele informacji i bardzo szybko ustalili, że zarówna ofiara, jak i sprawca, to osoby ze środowiska bezdomnych i się znali. Policjanci ustalili tożsamość sprawcy i zaczęli go szukać.

Kryminalni o godz. 12.30 zatrzymali poszukiwanego na Przymorzu, to 47-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania.

Dzięki zgromadzonym przez policjantów dowodom prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut zabójstwa. Wczoraj sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Śledczy podczas swojej pracy ustalili, że z tą sprawą może mieć związek jeszcze inna osoba. To 42-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania.

Fot. KMP Gdańsk


Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia i mają informacje na temat jego miejsca pobytu, proszone są o kontakt pod nr. tel. 47 741 60 16, 47 741 35 08, adres e-mail: wds.gdansk@gd.policja.gov.pl.

Za zabójstwo grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 8 lat, kara więzienia 25 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KMP Gdańsk