Poniedziałek, 29 listopada 2021. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Drugi wicewojewoda jest z Elbląga

2021-11-25 10:36:41 (ost. akt: 2021-11-25 12:17:19)
Wicewojewoda Piotr Opaczewski

Wicewojewoda Piotr Opaczewski

Autor zdjęcia: Karol Grosz

Piotr Opaczewski, radny miejski z Elbląga, będzie drugim wicewojewodą warmińsko-mazurskim. Wczoraj działacz Partii Republikańskiej odebrał nominację na urząd. Nowy wicewojewoda przejmie obowiązki Aleksandra Sochy, który ustąpił ze stanowiska.

Jest już drugi wicewojewoda. Wczoraj nominację na to stanowisko odebrał Piotr Opaczewski, radny miejski z Elbląga i lider Partii Republikańskiej na Warmii i Mazurach. Wręczył mu ją c.

Na stanowisku drugiego wicewojewody był wakat, bo po wyjściu Porozumienia Jarosława Gowina z koalicji rządzącej ze stanowiska zrezygnował Aleksander Socha, który sprawował tę funkcję  z rekomendacji Porozumienia.

— Wicewojewoda Piotr Opaczewski reprezentuje Partię Republikańską, więc jest na tym stanowisku także w związku z porozumieniami koalicyjnymi — powiedział wojewoda Artur Chojecki. — Ciesze się, że od dzisiaj będziemy mieli okazję współpracować i wspólnie pracować na rzecz mieszkańców naszego regionu.

Jak dodał wojewoda nowy wicewojewoda przejmie obowiązki, które w swoim zakresie miał wicewojewoda Socha, a więc kwestie związane ze zdrowiem, sprawami obywatelskimi, a także część zdań związanych z rolnictwem.

Nowy wicewojewoda podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i wojewodzie za zaufanie, którym został obdarzony.

— To dla mnie ogromne wyróżnienie, ogromny zaszczyt — powiedział Opaczewski, zapewniając, że swojej obowiązki będzie starał się wykonywać jak najlepiej, że będzie ciężko pracował tak jak do tej pory.

W związku z objęciem urzędu wicewojewody Piotr Opaczewski musi złożyć mandat radnego. Jak zapewnił, zrobi to niezwłocznie. Już w rozmowie z dziennikarzami nowy wicewojewoda nie krył, że otrzymując tę propozycję, wahał się, zastanawiał się, czy ja przyjąć.

— Z jednej strony to ogromny zaszczyt i wyróżnienie, ale to jest też zmiana w życiu o180 stopni — mówił. — Ja jestem, właściwie to już byłem samorządowcem, przedsiębiorcą, i teraz przechodzę do administracji rządowej. Bardzo mocno się zastanawiałem, choć uważam, że takie okazje, propozycje pojawiają się bardzo rzadko. Chcę kontynuować swoja pracę na rzecz Polski i też na rzecz Elbląga, bo jestem wciąż elblążaninem. I po długich rozmowach z żoną zdecydowałem się tę propozycję przyjąć.

Wicewojewoda nie przeprowadzi się do Olsztyna. Do pracy będzie dojeżdżał.

Kto to jest?


Piotr Opaczewski pochodzi z Elbląga. Ma 43 lata. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Jest działaczem społecznym, w tym założycielem klubu sportowego Olimpia 2004 i kobiecego klubu sportowego Hanza Elbląg. Prowadził własną firmę z branży oświetleniowej. Jest założycielem i koordynatorem Partii Republikańskiej w województwie warmińsko-mazurskim. Od 2018 jest radnym miejskim, działa w klubie PiS. Mąż i ojciec.

Andrzej MielnickiKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB