środa, 22 marca 2023. imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny

Na co do kina? Od jutro nowości na dużym ekranie

2021-12-02 18:30:50 (ost. akt: 2021-12-02 13:10:31)

Autor zdjęcia: Materiały prasowe Kina Światowid

Już od czwartku będzie można zobaczyć trzy nowe filmy w gwiazdorskiej obsadzie. Trzymająca w napięciu "Lokatorka" z Andrzejem Grabowskim czy niezwykła opowieść o wielkim czerwonym psie Cliffordzie? Która propozycja trafi w wasz gust?

Chłopiec z chmur


Od 3 do 16 grudnia
Chłopiec z chmur
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
Chłopiec z chmur


Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.


Clifford. Wielki czerwony pies


Od 3 do 16 grudnia
Clifford. Wielki czerwony pies
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
Clifford. Wielki czerwony pies


Kiedy ośmioletnia Emily Elizabeth tuli w ramionach maleńkiego, czerwonego szczeniaka marzy, by oboje byli wielcy i silni, żeby świat nie mógł ich skrzywdzić. Nie spodziewa się jednak, że budząc się pewnego ranka znajdzie wielkiego psa w swoim małym mieszkaniu w Nowym Jorku. Emily za wszelką cenę chce, aby ukochany zwierzak został z nią. Postanawia znaleźć czarodzieja, który, przywróci Clifforda do normalnego rozmiaru. Na poszukiwania udaje się ze swoim wujkiem Caseyem i szkolnym kolegą Owenem. Clifford wzbudza powszechne zaciekawienie.


Lokatorka


Od 3 do 16 grudnia
Lokatorka
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
Lokatorka


Spokój mieszkańców kamienicy na warszawskim Mokotowie burzy pojawienie się rzekomego, prawnego właściciela budynku. Stosując bezwzględne metody, mężczyzna zaczyna zmuszać kolejne rodziny do wyprowadzki. Najbardziej zdeterminowana w walce o prawo do swego mieszkania jest Janina Markowska. Kobieta nie zamierza opuścić domu, w którym jej rodzina mieszka od ponad 70 lat. Kiedy jednak obiekt pustoszeje, a Janina znika w tajemniczych okolicznościach, policja rozpoczyna dochodzenie.Kolejne poszlaki naprowadzają funkcjonariuszkę na trop intrygi, w którą zamieszani są politycy, agenci dawnych służb oraz wysoko postawieni członkowie palestry. Rozpoczyna się nierówna walka z układem, której stawką jest życie oraz prawa wyrzucanych na bruk mieszkańców.