Adrian Durma znów najlepszy

2021-12-07 12:41:51(ost. akt: 2021-12-07 12:44:24)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Kolejny sukces na swoje konto zapisał Adrian Durma (Silvant Kajak Elbląg). Wygrał 23 turniej DFN w Lidzbarku Welskim w dwóch formułach kick-light oraz light-contact.
W dniach 3-5 grudnia w Lidzbarku Welskim odbył się XXIII Ogólnopolski turniej "Duet Fight Night" w formułach low-kick, kick-light praz light-contact.

W turnieju udział wzięło ponad 300 zawodników. W zawodach tych wystartował Adrian Durma (Silvant Kajak Elbląg), który rywalizował w formułach kick-light oraz w light-contact w kategorii do 74 kg i 79 kg.

Durma stoczył dziewięć walk i wszystkie swoje pojedynki wygrał przed czasem, będąc o klasę lepszym od swoich przeciwników. Uznany też został najlepszym zawodnikiem w formule kick-light.

— To były pierwsze moje zawody w naszym kraju po zdobyciu w październiku brązowego medalu na mistrzostwach Świata w Lido di Jesolo (Włochy), gdyż chwilowo musiałem odpocząć i poświęcić się pracy zawodowej — opowiada Durma.

– Wygrałem wszystkie walki przed czasem. co dla mnie jest dużą satysfakcją, bo to oznacza, że jestem nadal na wysokim poziomie sportowym — stwierdza Durma.

– Co do turnieju, nie był to może poziom mistrzowski, ale stał na dobrym poziomie, tak pod względem organizacyjnym jak i sportowym. Przede mną spore wyzwania, bo w 2023 roku w Krakowie odbędą się Letnie Igrzyska Europejskie o które będę chciał powalczyć. Już w przyszłym roku odbędą się kwalifikacje do tej imprezy, w których będę reprezentował barwy naszego kraju. Już w pierwszym kwartale 2022 roku czeka mnie wiele imprez międzynarodowych. W miesiącu styczniu oraz w lutym wystąpię w Pucharze Europy we Włoszech, Chorwacji i Słowacji a w marcu będę reprezentował nasz kraj na Pucharze Świata w Dublinie (Irlandia Płn) — informuje Durma.

Jerzy Kuczyński