Wtorek, 27 września 2022. imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Elblągu. Jak zostać wolontariuszem?

2021-12-14 13:34:25 (ost. akt: 2021-12-14 13:39:26)

Autor zdjęcia: Łukasz Widziszowski

Jak co roku w styczniową niedzielę na ulice – również w Elblągu – wyjdą wolontariusze, którzy będą kwestować na rzecz Fundacji WOŚP. Wolontariuszem może zostać każdy, liczą się chęci i zaangażowanie. Jak się zgłosić?

30. finał to jubileusz istnienia corocznej zbiórki i święto wspólnego działania ponad podziałami. Wolontariusze z całej Polski łączą się, aby zbierać do puszek na jeden cel - tym razem dla oddziałów ośrodków okulistyki dziecięcej. A bez wolontariuszy Orkiestra nie zagra 30 stycznia 2022 roku.

Chcesz kwestować ze Skarbonką? Zgłoś się do elbląskiego sztabu. Możesz to zrobić online na stronie WOŚP lub osobiście w Regionalnym Centrum Wolontariatu. Po przyjęciu zgłoszenia w sztabie dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka. Zanim skontaktujesz się ze sztabem, przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza. Wolontariuszy obowiązują wszystkie postanowienia w nim zawarte.

Wolontariuszem można na dwa sposoby:


Rekrutacja online - wolontariusz ma możliwość zgłoszenia się za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnego uzupełnienia formularza zgłoszeniowego. Osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia sztab skontaktuje się z tobą w celu potwierdzenia danych, które zostały wpisane do formularza.

Rekrutacja osobista – w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Elblągu przy ul. Zw. Jaszczurczego 17/26 od poniedziałku do piątku w godz.: 9 – 16. Ewentualnie jest możliwość umówienia się w innym czasie – wystarczy zadzwonić na nr tel. 600 384 230. Rekrutacja osobista to standardowa, dotychczasowa forma - wolontariusz kontaktuje się ze sztabem i udaje się na spotkanie ze wszystkimi niezbędnymi danymi i swoim zdjęciem.

Prosilibyśmy, żeby ze względów epidemiologicznych prosić wszystkich rodziców dzieci i młodzieży o to, aby zostali tego dnia opiekunami swoich podopiecznych.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy łączy wszystkich ludzi dobrej woli. Kluczowymi osobami w trakcie Wielkiego Finału są kwestujący wolontariusze. Zachęcamy, by w ten sposób przyczynić się do ostatecznego wyniku elbląskiej zbiórki.

Elbląski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy