Niedziela, 4 grudnia 2022. imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

Piłkarki Startu szlifują formę

2021-12-16 12:21:37 (ost. akt: 2021-12-16 12:27:34)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Piłkarki Startu Elbląg w rozgrywkach ligowych w Superlidze mają obecnie przerwę do 8 stycznia. Mimo to trenują i rozgrywają mecze kontrolne.

Ostatni mecz ligowy Start Elbląg rozegrał 17 listopada z Piotrcovią Piotrków Tryb (29:29 k 2:4 - red). Po tym spotkaniu nastąpiła przerwa w rozgrywkach, spowodowana występami reprezentacji Polski na mistrzostwach Świata w Hiszpanii.

— Wykorzystując przerwę, w pierwszych dwóch tygodniach zawodniczki Startu przebywały na urlopach, ale każda z nich dostała "rozpiskę" na indywidualny trening, którą polecił trener Marcin Pilch — informuje dyrektor sportowy elbląskiego klubu Andrzej Niewrzawa.

Po tym okresie drużyna wróciła do normalnych treningów i zajęć. Zawodniczki nie tylko pracowały na siłowni, ale także trenowały na hali 1-2 razy dziennie pracując nad techniką i taktyką.

— Elblążanki odbyły też zajęcia z wieloletnim wykładowcą Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku Leszkiem Chludzińskim, z którym ćwiczyły siłę lekkoatletyczną — mówi Niewrzawa.

Na początku tygodnia podopieczne trenera Pilcha miały też wspólny trening z Arką Gdynia zakończony grą kontrolną. Taki sam mecz rozegrały z I-ligowym KS Kościerzyna, wygrywając 32:21.

Z zespołem trenują już po przebytych kontuzjach: Paulina Peplińska, Patrycja Kozak i Paulina Kopańska.

Na tę sobotę, w ramach przygotowań do ligowych zmagań, Start Elbląg jest organizatorem turnieju z udziałem trzech zespołów z Superligi. W hali sportowej MOSiR przy ul. Grunwaldzkiej, oprócz gospodyń zagrają: Piotrcovia Piotrków Tryb oraz Młyny Stoisław Koszalin.

W pierwszym meczu o godz. 11 spotkają się Start z Młynami Stoisław, o godz. 14 Piotrcovia z Młynami Stoisław a o godz. 17 Start zagra z Piotrcovią.

Dzień później w tejże hali o godz. 10 rozpocznie się turniej juniorek, w którym zagrają drużyny z Warmii i Mazur. W zawodach wystąpią: KS Play Ostróda, UKS Jedynka Bartoszyce, UKS Mikołajki oraz MKS Truso Elbląg.

Jerzy Kuczyński