WOŚP w Elblągu. Kiedy poznamy program finału?

2022-01-10 14:30:36(ost. akt: 2022-01-10 12:15:45)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy zbliża się wielkimi krokami. Już 30 stycznia wolontariusze wyruszą z puszkami, ale pomóc można już teraz. A kiedy poznamy program elbląskiego finału? Sprawdziliśmy.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomaga już od 3 dekad – zwłaszcza najmłodszym. W tym roku zebrane środki stanowić będą wspomogą okulistykę dziecięcą.

Przygotowania do WOŚP trwają – również w Elblągu – tutejszy sztab liczy już 398 zarejestrowanych wolontariuszy. Ty też chcesz pomóc? Przyjdź do Regionalnego Centrum Wolontariatu przy ul. Związku Jaszczurczego 17 między 9 a 16, lub wejdź na iwolontariusz.wosp.org.pl.

Możesz też wesprzeć orkiestrę, przekazując fanty, które trafią na licytacje.

– Mamy mocną ekipę, która sfotografuje i opisze wszystkie przekazane przedmioty i wystawi je na aukcjach. Te śledzić można, zaglądając na stronę wosp-elblag.pl i klikając zakładkę „aukcje” – mówi szef sztabu WOŚP w Elblągu Adam Krause.

A jak idą przygotowania do elbląskiego finału?

– Jedziemy już odebrać identyfikatory, które wraz z puszkami będziemy rozdawać już od czwartku naszym sztabikom. Przed nami ferie zimowe, więc niektóre szkoły już zaczęły działać. Jak otrzymają identyfikatory, będą już mogły kwestować – przekazuje Adam Krause.

Jak będzie wyglądał finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu?

– Przygotowujemy już program imprezy i drukujemy plakaty. Myślę, że jeszcze w tym tygodniu przekażemy mieszkańcom informacje dotyczące tego, jak będzie wyglądał elbląski finał – zapowiada Krause.