Piątek, 19 sierpnia 2022. imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Olimpia rozpoczęła przygotowania [ZDJĘCIA]

2022-01-11 11:28:21 (ost. akt: 2022-01-11 11:32:49)
Olimpia rozpoczęła przygotowania

Olimpia rozpoczęła przygotowania

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Niespełna dwa miesiące pozostały do rozpoczęcia rundy wiosennej w II lidze. W poniedziałek przygotowania rozpoczęła Olimpia Elbląg.

Piłkarze Olimpii Elbląg mają już za sobą pierwszy trening po zimowej przerwie. Po rundzie jesiennej żółto-biało-niebiescy zajmują wysokie szóste miejsce w tabeli (32 pkt), która to lokata premiowana jest grą w barażach o I ligę.

— Pierwsze poniedziałkowe zajęcia odbyły się w hali szkoły sportowej nr 3 od spotkania organizacyjnego. Później był rozruch, a także przeprowadzone zostały testy wytrzymałościowo-szybkościowe, które są niezbędne w okresie przygotowawczym — informuje trener elbląskiego zespołu Tomasz Grzegorczyk.


— W pierwszych zajęciach udział wzięło 28 zawodników. Przez pierwszy tydzień piłkarze będą trenowali na boisku jak i w siłowni. Natomiast w sobotę o godz. 12 na sztucznej nawierzchni przy ul. Skrzydlatej rozegrają wewnętrzną grę kontrolną — dodaje.

Podczas przerwy zimowej z klubem rozstał się Klaudiusz Krasa, który w tym sezonie będzie reprezentował barwy I-ligowej Resovii Rzeszów. W pierwszych zajęciach pojawili się też powołani do szerokiej kadry dwaj wychowankowie klubu, grający w tym sezonie w IV lidze – Dominik Kozera oraz Dawid Winiarski.

— Kolejne tygodnie to już przygotowania specjalne wraz ze zgrupowaniem dochodzeniowym, podczas których będzie więcej zajęć z piłką, robienie szybkości, dynamiki i kondycji, a powoli robienie świeżości — stwierdza szkoleniowiec elblążan Grzegorczyk.

W trakcie przygotowań zespół rozegra siedem spotkań kontrolnych.

— Nasz cel na tę rundę jest jasny. Grać jak najlepiej i wygrywać i włączyć się do walki o awans do I ligi. Oby tylko omijały nas kontuzje i kartki — mówi Grzegorczyk.

Terminarz spotkań kontrolnych II-ligowej Olimpii:

22.01 — Arka Gdynia (wyjazd)
28.01 — Bałtyk Gdynia (d. godz.17)
5.02 — Stolem Gniewino (d.17)
8.02 — Pogoń Szczecin (w)
12.02 — Olimpia Grudziądz (w Świeciu)
19.02 — GKS Przodkowo (d 12), Jeziorak Iława (d 14)

Jerzy Kuczyński