Niedziela, 29 stycznia 2023. imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

Polski Ład to drogi ład. Lewica chce zmian i rekompensat

2022-01-11 12:56:08 (ost. akt: 2022-01-16 08:46:53)

Autor zdjęcia: kk

Na początku nowego roku, zamiast składać życzenia, by było zdrowie i pomyślność, ludzie zastanawiają się, jak w ogóle przeżyją — twierdzi Monika Falej. Posłanka Lewicy opisuje chaos, będący jej zdaniem wynikiem wprowadzenia zmian w podatkach.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Elblągu przez zespół związany z Nową Lewicą, na czele z Moniką Falej, przybliżona została między innymi historia pani Izy – elbląskiej nauczycielki języka angielskiego, która samotnie wychowuje syna.

— Okazuje się, że ta przedsiębiorcza kobieta dostaje od państwa lanie w trójnasób. Z jednej strony nie może rozliczyć się wspólnie z dzieckiem, z drugiej będzie miała problem z rozliczeniem się z ZUS-em jako przedsiębiorczyni, a dodatkowo musi zmierzyć się z podwyżką cen gazu. Zamiast spokojnie wychowywać swoje dziecko i jako osoba aktywna zawodowo, mieć możliwość rozwijania swojej firmy, dzwoni do mnie i pyta, co ma robić i jak ma utrzymać siebie i syna, kiedy jako osoba przedsiębiorcza nie potrzebuje od państwa tak naprawdę nic oprócz spokoju i stabilizacji – opowiadała posłanka.

Jak twierdzi Monika Falej, zmiany w podatkach wywołały wiele niemiłych niespodzianek.

— Polski Ład, a tak naprawdę drogi ład, przynosi problemy mieszkańcom i mieszkankom Elbląga i całego subregionu. Pokrzywdzonych zostanie wiele osób – w tym nauczyciele i nauczycielki, osoby mundurowe i samodzielni rodzice. Tak naprawdę na początku nowego roku, zamiast składać życzenia, by było zdrowie i pomyślność, ludzie zastanawiają się, jak w ogóle przeżyją. Do tego galopująca inflacja i podwyżki cen powodują, że osoby, które najbardziej potrzebują opieki państwa, zostaną niesamowicie pokrzywdzone — mówiła posłanka.

I dodała: — Te życzenia noworoczne będą dotyczyły teraz tego, by Polskiego Ładu nie było. A przecież PiS miał bardzo dużo czasu na to, by się przygotować – informacje na temat wprowadzenia zmian pojawiały się już wiosną minionego roku, ale okazuje się, że chaos, który powstał, rujnuje spokój ludzi i sprawia, że z obawą patrzą na to, co przyniesie kolejny dzień.

O tym, jaki wpływ zmiany mają na funkcjonowanie firm, opowiedział elbląski przedsiębiorca Mirosław Szulc.

— Sejm przegłosował bubel prawny. PiS obiecał, że da nam 17 miliardów na to, by wesprzeć przedsiębiorców, ale skąd je wziął? Zabierając nam 30 miliardów z VAT-u, czyli 13 miliardów schował sobie do kieszeni — twierdzi elblążanin.

Szulc opowiedział o swojej sytuacji: — Na tę chwilę jako przedsiębiorca muszę płacić większe podatki do ZUS-u. 9-procentowa składka zdrowotna obciąża wszystkich przedsiębiorców i osoby fizyczne – już nie będą mogli jej sobie odliczyć od podatku rocznego, więc, zamiast zapłacić 17-procentowy podatek, zapłacą 26-procentowy. A osoby z drugiej grupy podatkowej zamiast 32 proc., zapłacą 41.

Przedsiębiorca opisał też problemy swoich bliskich.

— Mój kolega jest informatykiem na rozliczeniu ryczałtowym. Jak obliczyła jego księgowa, będzie płacił podatek do 45 proc., a dodatkowo obciążenie do ZUS-u zgodnie z jego przychodem. Mój tata ma 88 lat i dostał o 168 zł mniejszą emeryturę. Kiedy początkowo pytał mnie, dlaczego tak się stało, nie potrafiłem mu odpowiedzieć. Dziś już wiem — dlatego, że musiał się zrzucić do budżetu, by państwo miało pieniądze. Wychodzi na to, że my jako obywatele dofinansowujemy Polski Ład, bo rząd nie ma pieniędzy — mówił Mirosław Szulc.

A Monika Falej podsumowała: — Uważamy, że PiS powinien oddać każdą złotówkę, która została odebrana przez nieład i ponieść prawne konsekwencje za bubel, który sam stworzył i sam przegłosował. Rządzący powinni wziąć na siebie odpowiedzialność za błędy i osoby, które zostały pokrzywdzone przez państwo. Jako Lewica chcemy powszechnego dodatku osłonowego dla Polek i Polaków, proponujemy też ustawę „Stop drożyźnie”, czyli m.in. natychmiastowe utworzenie rekompensat Polskiego Ładu dla tych, którzy ponieśli straty w wyniku jego wprowadzenia, ochrona przed kilkusetprocentowymi podwyżkami cen dla szpitali i domów pomocy społecznej oraz spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, które zostały niesamowicie dotknięte nieładem, a także podwyżka progu na dodatek osłonowy do dwóch minimalnych wynagrodzeń w gospodarstwie wieloosobowym.

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. SUSAN BENSON #3089776 | 217.23.*.* 30 sty 2022 23:44

  Witam Szanowni Państwo, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację projektu? Jeśli odpowiedź brzmi tak, polecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas na e-mail: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub napisz do mnie bezpośrednio na WhatsApp pod numerem: +447360502110 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i jesteśmy zobowiązani pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu ustrukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których powinieneś skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie finansowanie bezpośrednie — otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie - Przystępne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki aprobaty - masz 99,9% szans na otrzymanie pożyczki * Elastyczna spłata — należy wybrać datę spłaty, tygodniowy, miesięczny lub roczny na okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza specjalistyczna. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku środków finansowych. Skontaktuj się teraz z moją firmą, możemy pomóc Ci pożyczyć, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie wniosku o pożyczkę za pośrednictwem E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com Wha tsApp/Telegram: +447360502110 Pośrednicy/konsultanci /brokerzy mogą sprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy pracować razem z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Davina Claire #3088833 | 89.38.*.* 24 sty 2022 08:39

  OFERTA POŻYCZKI OD "NOVELTY FINANCE INC" Witaj!!! Potrzebujesz pożyczki? Jeśli tak, polecę Ci Złożyć wniosek o pożyczkę za pośrednictwem Novelty Finance Inc. Nazywam się Davina Claire, jestem dyrektorem finansowym Novelty Finance i możesz złożyć wniosek o pożyczkę w mojej firmie i mieć pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 do 48 godzin. Zauważyłem, że wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, stosunek zadłużenia do dochodów, niską zdolność kredytową lub z innych powodów. W NOVELTY FINANCE zapewniamy rozwiązania finansowe. Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki (Pożyczka Osobista, Pożyczka Firmowa i Wiele innych). Oferujemy elastyczne i różnorodne opcje pożyczek, w tym pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, które są dostosowane do Twoich potrzeb finansowych. W przypadku zapytań / pytań? - Wyślij e-mail do [noveltyfinances@gmail.com] lub zadzwoń / WhatsApp przez: +447915601531] Staramy się, aby pożyczanie było łatwe, wygodne i niedrogie. Nasza usługa jest bardzo szybka, godna zaufania i niezawodna, a Ty możesz pożyczyć do 5 milionów euro z subsydiowaną stopą procentową w wysokości 3% rocznie. Jesteśmy odpowiednią firmą, z którą możesz się skontaktować, gdy pilnie potrzebujesz pożyczki. Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami bankowymi. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wniosek o pożyczkę możesz złożyć zawsze i wszędzie we własnym dogodnym miejscu za pomocą telefonu lub laptopa, wystarczy, że wyślesz nam swoją prośbę o pożyczkę za pośrednictwem: E-mail: (noveltyfinances@gmail.com) WhatsApp/Te legram: +447915601531 Telefon: +447915601531 Jesteśmy zawsze podekscytowani udzielaniem wsparcia finansowego.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Nie deprawujcie LENINEM młodych #3088303 | 176.118.*.* 19 sty 2022 11:45

  Żeby spłodzić syna, potrzebny był S A M I E C, do niego należy udział w utrzymaniu. Czy ta dziewczyna to nowy narybek od tej czarnej macicy ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. TOWARZYSZKA, nadmiernie się rozpędziła #3088300 | 176.118.*.* 19 sty 2022 11:36

  NOCNA ZMIANA PZPR, PO, ZSL, SLD, zgotowała POLAKOM biedę i zakup chleba na ZESZYT. UWŁASZCZYLI się TOWARZYSZE na majątku wypracowanym przez POLAKÓW(m.in. na hotelach(Czarzasty-Spała), Ośrodkach wczasowych, fabrykach itd), którymi przed oszustwem i przepiciem POLSKI TW z KO-muna PO-gardzali i chcą tak dalej. Teraz chcieli by dalej upokarzać POLSKIE RODZINY. Raz sierpem, raz młotem czerwona HOŁOTĘ.

  odpowiedz na ten komentarz

 5. magda #3087738 14 sty 2022 09:22

  Pani Moniko, wiemy że PiS jest zły, proszę, bardzo proszę byście skończyli z tą narracją. Wiemy że niebo jest niebieskie, ziemia najprawdopodobniej okrągła a PiS zły. Wiemy również że Wy także nie macie niczego odkrywczego do zaproponowania. Po co to wszystko? Te szopki? Naprawdę liczy się tylko wasza (polityków) biznes? Wiemy że wojenki są dla was niezbędne i że na tym właśnie polityka bazuje, ale na litość, macie pod sobą 40 mln ludzi! Gdybyście pracowali w mojej firmie (jak pracujecie w przedsiębiorstwie zwanym Państwem Polskim) to już dawno zostalibyście wszyscy wypieprzeni z pracy i ci z lewa i ci z prawa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (10)