Niedziela, 22 maja 2022. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Sprzeczka przerodziła się w awanturę. Wszystkiemu winne parkowanie

2022-01-12 13:37:35 (ost. akt: 2022-01-12 13:41:35)

Autor zdjęcia: pixabay

Pewien mężczyzna zwrócił drugiemu uwagę na temat parkowania jego pojazdu, a właściwie nieumiejętności w tym zakresie. Między mężczyznami chwilę później doszło do sprzeczki, przepychanek, a w konsekwencji jeden z nich użył wobec drugiego gazu pieprzowego.

Gdy na miejsce przyjechał policyjny patrol, okazało się, że 67-letni mężczyzna, któremu zwrócono uwagę, miał wyjąć z bagażnika auta kij bejsbolowy i nim straszyć swojego adwersarza.

Policjanci pouczyli obie strony, a także zabezpieczyli kij bejsbolowy, a wobec mężczyzny, który posługiwał się tym narzędziem, skierowali wniosek do sądu.

Sama sytuacja miała miejsce w październiku ubiegłego roku. Dziś znamy jednak wyrok jaki w niej zapadł. Sąd skazał 67-latka na 1000 złotych grzywny oraz przepadek wspomnianego narzędzia popularnej za oceanem gry zespołowej.

Policja przypomina, że ten, kto w miejscu publicznym posiada nóż, maczetę lub inny podobnie niebezpieczny przedmiot, a okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia go w celu popełnienia przestępstwa, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3.000 zł.

KMP Elbląg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB