środa, 18 maja 2022. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

Concordia już trenuje i gra

2022-01-16 17:58:20 (ost. akt: 2022-01-16 18:02:35)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Po półtoramiesięcznej przerwie lider tabeli ForBET IV ligi Concordia Elbląg wznowiła treningi i w sobotę rozegrała między sobą grę wewnętrzną.

Blisko trzy miesiące potrwają przygotowania piłkarzy Concordii do rundy wiosennej. W pierwszych piątkowych zajęciach udział wzięło dwudziestu zawodników. Podczas okresu przygotowawczego elblążanie rozegrają siedem spotkań kontrolnych.

Po zdobyciu mistrza jesieni, priorytetem zarządu klubu jest utrzymanie kadry i wszystko na to wskazuje, że ten cel uda się zrealizować — stwierdza dyrektor sportowy elbląskiego klubu Daniel Pelc.

— Wszyscy zawodnicy wyrazili chęć gry w naszych barwach w rundzie wiosennej. Chcemy też wzmocnić kadrę o 2-3 zawodników. Będziemy walczyć o tytuł mistrzowski i wywalczyć awans na zaplecze II ligi — dodaje Pelc.

W sobotę kadra Concordii podzielona na dwie drużyny rozegrała między sobą grę wewnętrzną. Trener zespołu Krzysztof Machiński miał do dyspozycji 22 zawodników.

W sobotniej grze umownie "Zieloni" pokonali "Niebieskich" 5:3. Bramki dla zwycięskiego zespołu zdobyli: M. Pelc 3, Tomczuk i Bartosiński, dla pokonanych: Szawara, Wieliczko, Bukacki W tej grze zagrać nie mogli: Aleks Łęcki i Szymon Ratajczyk (obaj studniówka) a także Szymon Drewek (testy w Olimpii Elbląg). Na boisku ujrzeliśmy trzy nowe twarze: 27-letniego pomocnika z Anglii Boatenga Agyemona (III liga Ilford FC), 31-letniego brazylijskiego obrońcę Edila de Sousę Barossa, który w sezonie 2017/2018 występował w barwach Concordii, a minionej jesieni reprezentował barwy (Polonii Świdnica) oraz bramkarza Jakuba Ignaczaka (Pomowiec Gronowo Elbląskie). Zagrali też wyróżniający się juniorzy: Oskar Bartosiński, Dominik Pytelewski, i Dominik Czachorowski.

W ramach przygotowań do sezonu w meczach kontrolnych Concordia walczyć będzie z następującymi drużynami: z Błękitnymi Stare Pole, Wierzycą Pelplin, Żuławami Nowy Dwór Gdański Bałtykiem Gdynia i Lechią II Gdańsk.

Jerzy Kuczyński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB