Wtorek, 17 maja 2022. Imieniny Brunony, Sławomira, Wery

Sprawca przemocy domowej aresztowany

2022-01-18 06:56:23 (ost. akt: 2022-01-18 06:59:05)

Autor zdjęcia: wm.policja.gov.pl

Najbliższe trzy miesiące spędzi w więziennej celi zatrzymany przez policjantów 25-latek. Z ustaleń kryminalnych wynika, że podejrzany znęcał się fizycznie i psychicznie nad członkiem rodziny. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz funkcjonariuszy i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 25-latka.

W zeszłym tygodniu policjanci zostali powiadomieni o agresywnym zachowaniu pewnego 25-latka. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna wszczynał awantury domowe, podczas których stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec członka rodziny.

Policjanci wiedzieli, że jedynym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa domownikowi jest odizolowanie agresora. Tak też się stało 13 stycznia br., gdy kryminalni doprowadzili podejrzanego do policyjnej celi.

Ze zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego wynikało, że zatrzymany od czerwca 2021r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad osobą najbliższą. Policjanci wspólnie z prokuratorem wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 25-latka.

W sobotę (15.01) zapadła decyzja, że najbliższe 3 miesiące spędzi on w więzieniu. Teraz za przestępstwo znęcania się nad członkiem rodziny grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Braniewo

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB