Start bez zwycięstwa w nowym roku

2022-01-24 11:23:31(ost. akt: 2022-01-24 11:27:35)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Elblążanki zakończyły drugą rundę rozgrywek ósmą porażką z rzędu. Tym razem przegrały na wyjeździe z wiceliderem tabeli Perłą Lublin 23:32.
• Perła Lublin — Start Elbląg 32:23 (18:8)

START: Hypka, Pająk, Żarnoch — Dworniczuk 2, Wołoszyk 4, Cygan 1, Kozak, Kopańska 8, Peplińska 2, Stapurewicz 1, Tarczyluk 2, Owczarek, Kostuch, Choromańska 2, Głębocka 1, kary: 10 min

Najwięcej dla Perły: Szarawaga 7, Roszak 6, Szynkaruk 5, Gęga 4, kary: 12 min

Od początku spotkania inicjatywę przejęły lublinianki i to one po golu Romany Roszak wyszły na prowadzenie.

Po 10 min gry gospodynie wygrywały już 6:2. Po pierwszym kwadransie przewaga ta nie uległa zmianie i Perła prowadziła 9:5. Jak widać po wyniku początek spotkania dla elblążanek był bardzo nieskuteczny. Start dochodził do sytuacji strzeleckich, ale albo rzuty były słabe i prosto w bramkarkę Paulinę Wdowiak, która też kilka razy wyszła z opresji, odbijając piłki po rzutach podopiecznych trenera Marcina Pilcha.

W tym czasie gospodynie grając szybko i rozciągając grę skrzydłami, z minuty na minutę powiększały przewagę i do przerwy prowadziły 18:8.

Trzeba też dodać, że w pierwszej połowie Start nie wykorzystał dwóch rzutów karnych, których egzekutorkami były: Wiktoria Tarczyluk oraz Joanna Wołoszyk.

Druga część spotkania rozpoczęła się także od ataków lublinianek, które w 40 min wygrywały już 24:10. Od tego momentu gra się jednak wyrównała. Być może, taki wysoki wynik uśpił czujność drużyny z Lublina.

W końcowej fazie meczu do bramki w zespole Startu weszła trzecia bramkarka Julia Żarnoch i swój występ może zaliczyć do udanych. Wybroniła pięć strzałów, co pozwoliło zmniejszyć elblążankom różnicę porażki i odrobić pięć bramek.

W meczu tym w zespole Startu mogła się podobać Paulina Kopańska, która odważnie wchodziła w obrończynie, rzucała skutecznie z drugiej linii i odnotowała najwięcej rzuconych bramek w meczu. W sobotę rozpocznie się III runda rozgrywek, w którym Start o godz. 17 zmierzy się u siebie z Młynami Stoisław Koszalin.

Pozostałe mecze: Zagłębie Lubin — KPR Kobierzyce 24:17 (13:9). Eurobud JKS Jarosław — Korona Handball Kielce, Piotrcovia Piotrków Tryb — Młyny Stoisław Koszalin (zostały przełożone)