Piątek, 30 września 2022. imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

OSP w Krzewsku otrzymała 30 tysięcy na remont nożyc hydraulicznych

2022-01-27 12:40:57 (ost. akt: 2022-01-27 12:43:01)

Autor zdjęcia: Michał Gzowski

Ochotnicza Straż Pożarna w Krzewsku otrzymała ponad trzydzieści tysięcy złotych na remont i certyfikację nożyc hydraulicznych. — To zestaw, który służy do uwalniania ofiar wypadków drogowych — wyjaśniają strażacy.

Narzędzie służy do cięcia i rozpierania blach i jest nieocenioną pomocą podczas wydobywania ofiar wypadków ze zniszczonych samochodów.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewsku, należącej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, znajduje się przy drodze łączącej gminę Markusy z Elblągiem — ochotnicy z Krzewska działają zatem również podczas akcji w Elblągu.
W ostatnim czasie wspierali na terenie miasta walkę ze skutkami wichur.

— Ze względu na bardzo dużą ilość zgłoszeń do pomocy elbląskim jednostkom ratowniczo-gaśniczym udał się również nasz zastęp. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło ulicy Mikołaja Kopernika, gdzie utrudniony był wyjazd z parkingu. Następnie udaliśmy się na ulicę Kościuszki, gdzie sporych rozmiarów drzewo spadło na ciąg pieszo-rowerowy. Z ulicy Kościuszki udaliśmy się na ulicę Królewiecką, gdzie podjęliśmy kolejne dwie interwencję — jedno drzewo wyrwane z korzeniami przechyliło się na ogrodzenie, niebezpiecznie zwisając nad chodnikiem. Po usunięciu tego zagrożenia przenieśliśmy się na teren Komendy Miejskiej Policji przy ul. Królewieckiej, gdzie złamane drzewo spadło na budynek gospodarczy znajdujący się na terenie sąsiadującego z komendą przedszkola. Po zakończeniu działań w tym miejscu udaliśmy się na ulicę Czarnieckiego, gdzie usuwaliśmy wiatrołom stanowiący zagrożenie nad ciągiem pieszym — relacjonowali wówczas ochotnicy z Krzewska
.
Strażacy nie ukrywają zadowolenia z przekazanego wsparcia finansowego, które pozwoli im nieść pomoc jeszcze bardziej profesjonalnie.
— Prawda jest taka, że aby ratować innych, potrzebujemy dobrego niezawodnego sprzętu — podsumowują.

Fot. OSP Krzewsk