Piątek, 19 sierpnia 2022. imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Start Elbląg: Ma być lepiej niż ostatnio

2022-01-27 14:33:02 (ost. akt: 2022-01-27 13:13:34)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W sobotę piłkarki ręczne Startu Elbląg rozegrają pierwszy mecz w III rundzie z Młynami Stoisław Koszalin. Spotkanie w hali MOS przy al. Grunwaldzkiej rozpocznie się o godz. 17.

Tym spotkaniem Start rozpoczyna drugą odsłonę sezonu. Oba zespoły znajdują się w dolnych rejonach w tabeli, więc to będzie dla nich mecz z cyklu za sześć punktów. Drużyna koszalińska z dorobkiem 11 punktów, znajduje się na szóstym miejscu i w tabeli wyprzedza gospodynie tego pojedynku o dwa punkty. Dla podopiecznych trenera Marcina Pilcha jest to niezwykle ważny mecz, gdyż zwycięstwo pozwoli minąć w tabeli drużynę z województwa zachodniopomorskiego.

— To nie będzie łatwe spotkanie. Obie drużyny grają podobnym stylem, więc o końcowym wyniku może zadecydować jeden-dwa gole — ocenia wiceprezes elbląskiego klubu Stanisław Tomczyński.

— Na pewno przeciwko koszaliniankom nie możemy sobie pozwolić na taką grę, jak w pierwszej części meczu w ostatnim przegranym spotkaniu z Perłą Lublin 23:32 (8:18). Z tego spotkania nasza drużyna wyciągnęła już wnioski i teraz może być lepiej — stwierdza Tomczyński.

I dodaje: — Naszego rywala znamy bardzo dobrze, bo w ciągu sezonu gramy z sobą wielokrotnie. Nie możemy dać się zaskoczyć przeciwnikowi i pozwolić mu rozwinąć skrzydła. Sami musimy prowadzić grę i wówczas nie powinno być źle.
Po chorobie do gry powraca Nikola Szczepanik. Natomiast z powodu kontuzji nogi nie zagra Paulina Stapurewicz. W ostatnich dwóch meczach oba te zespoły grały na remis. W I rundzie wygrał Start 25:24, w II rundzie Młyny Stoisław Koszalin 26:23.

• Pozostałe mecze 15. kolejki: piątek: Zagłębie Lubin — Eurobud JKS Jarosław (17:30), Korona Handball Kielce — Perła Lublin (19:30), niedziela Piotrcovia Piotrków Tryb — KPR Gminy Kobierzyce (17:30).

Najlepsze snajperki Superligi:
1. Kinga Jakubowska (Zagłębie) - 109 bramek
2. Magda Więckowska (Korona) - 92
3. Magda Balsam (Eurobud) - 82
4. Romana Roszak (Perła) - 76
5. Adrianna Górna (Zagłębie) - 70
6. Joanna Wołoszyk (Start) - 61
7. Paulina Kopańska (Start) - 58

Jerzy Kuczyński