Poniedziałek, 29 maja 2023. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Rowerowe kwestowanie z MOSiR Elbląg

2022-01-28 14:33:00 (ost. akt: 2022-01-27 14:01:27)

Autor zdjęcia: MOSiR Elbląg

MOSiR zaprasza na krótką wycieczkę rowerową połączoną z kwestowaniem na rzecz WOŚP. Podczas niedzielnej przejażdżki odwiedzimy m.in. Nowakowo, gdzie przy lokalnych sklepach przeprowadzimy kwestę do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wycieczka jest kolejnym punktem Ferii z MOSiR-em.

Wycieczka będzie przebiegała drogami asfaltowymi i z płyt betonowych. Jej długość to 26 km, czyli około 2 godzin spokojnego pedałowania. Na trasie spojrzymy na panoramę Nogatu w Kępie Rybackiej oraz sprawdzimy postępy w budowie mostu obrotowego na rzece Elbląg w Nowakowie.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć i kwestowanie do puszki WOŚP zarówno od uczestników wycieczki, jak i okolicznych mieszkańców. Oznacza to, że na wycieczce będzie wolontariusz.

Każdy z rowerzystów powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Ruszamy w niedzielę, 30 stycznia o godzinie 12.00, spod liter ELBLĄG na Starym Mieście. Do Elbląga wrócimy około godziny 14, aby wziąć udział w rozpoczęciu 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na scenie przy Ratuszu Staromiejskim.

Warto przypomnieć, że w czasie ferii zimowych Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował szereg bezpłatnych atrakcji, m.in. animacje i ślizgawki na Krytym Lodowisku, zabawy w Krytej Pływalni, a także różnorodne zajęcia sportowe z elbląskimi klubami sportowymi w Hali Sportowo-Widowiskowej. Szczegółowy program znajduje się na stronie MOSiR.

MOSiR