Elbląg: Nowe przedszkole i żłobek przy Mielczarskiego [ZDJĘCIA]

2022-02-04 09:06:08(ost. akt: 2022-02-04 09:28:27)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Budowa przedszkola i żłobka przy ul. Mielczarskiego w Elblągu dobiegła końca. Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, programowi Maluch+ i środkom własnym miasta udało się stworzyć wyjątkowe miejsce dla najmłodszych mieszkańców.
Nowy obiekt jest nowoczesny i energooszczędny – wykonano go w systemie prefabrykowanym drewnianym. Cechują go niskie koszty eksploatacji, co wpłynie między innymi na niższe opłaty za ogrzewanie. Co więcej, dzięki zastosowaniu naturalnych i ekologicznych materiałów budek będzie emitował aż do 75 proc. mniej dwutlenku węgla, a to przyczyni się do redukcji smogu i emisji CO2.

W placówce utworzonych zostanie sześć oddziałów przedszkolnych i trzy żłobkowe, a z przestrzeni nowego obiektu będzie mogło korzystać łącznie 210 dzieci.


– Zadanie obejmowało opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz budowę budynku przedszkola z oddziałami żłobkowymi przy ul. Mielczarskiego 47 w Elblągu wraz z dostawą urządzeń na place zabaw i wyposażeniem kuchni – informują władze miasta.

Koszt inwestycji to w sumie prawie 11,5 miliona złotych – prawie 6 milionów udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Resortowy Program Rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Maluch+ 2021 dołożył ponad 1,6 miliona, a środki własne Gminy Miasto Elbląg to suma wynosząca niemal 4 miliony złotych.            

Roboty budowlane dotyczyły między innymi rozbiórki dawnego przedszkola, budowę nowego budynku, zagospodarowanie terenu oraz wykonanie dróg dojazdowych i dojść do obiektu. Zamontowano również wyposażenie placów zabaw i kuchni wraz z zapleczem.
 
Przedszkole wyposażone zostało w meble i artykuły tekstylne, artykuły gospodarstwa domowego, zabawki i pomoce dydaktyczne oraz komputery.