Czwartek, 2 lutego 2023. imieniny: Kornela, Marii, Mirosławy

Miasto z pomocą pani Żaklinie i jej synowi

2022-02-14 13:53:15 (ost. akt: 2022-02-14 12:17:03)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Sytuacja Pani Żakliny i jej syna — poszkodowanych w pożarze — jest nam doskonale znana — niezwłocznie po tragedii rodzina została objęta pomocą. Służby pana prezydenta są w stałym kontakcie i na bieżąco reagują na zgłaszane potrzeby zainteresowanej — informuje rzeczniczka prasowa Witolda Wróblewskiego.

Joanna Urbaniak przypomina, że w ramach pomocy pani Żaklinie Elbląskie Centrum Usług Społecznych przekazało kobiecie pomoc finansową w formie zasiłku celowego z tytułu zdarzenia losowego, zorganizowało zbiórkę pieniędzy wśród pracowników ECUS na laptopa dla syna pani Żakliny i pozyskało stacjonarny komputer z firmy EPEC.

Elbląskie Centrum Usług Społecznych zaproponowało również pomoc rzeczową, zapewniło poszkodowanym pomoc psychologiczną i koordynuję zbiórkę darów rzeczowych od mieszkańców.

— Ponadto w związku z uzyskaną informacją od kierownika Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej Domu Dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży przy ul. Nowodworskiej 49, iż pani Żaklina wraz z dzieckiem nie będzie mogła pozostać w Ośrodku z uwagi na brak wolnych miejsc, podjęto działania w kierunku zabezpieczenia rodzinie schronienia. Skontaktowano się z ZBK oraz z Referatem Spraw Mieszkaniowych w sprawie możliwości pozyskania mieszkania zastępczego. Udzielono pomocy w/w w napisaniu wniosku o lokal zastępczy do Referatu Spraw Mieszkaniowych — przekazuje Joanna Urbaniak.

I wyjaśnia: — Rodzinie przyznany został lokal zastępczy przy ul. Związku Jaszczurczego składający się z dwóch pokoi i aneksu kuchennego z bieżącą zimną wodą. Łazienka z prysznicem z ciepłą wodą znajduje się poza lokalem. Jest to mieszkanie tymczasowe. Niestety w zasobie nie mamy tego typu lokali o lepszym standardzie. Pani Żaklina przyjęła to mieszkanie. Umowa będzie zawarta z dniem 1 marca. Staramy się wspomóc rodzinę — do czasu zamieszkania lokal zostanie odmalowany przez ZBK. Lokal, który uległ spaleniu, był własnością pani Żakliny. Obecnie trwają postępowania i ekspertyzy, w tym postępowanie odszkodowawcze. Po nich właściciele zdecydują co do dalszych losów lokalu własnościowego.

Pomóc pani Żaklinie i jej synowi możesz tutaj i tutaj.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Czupakabra #3093375 | 31.0.*.* 24 lut 2022 14:46

  Się Zaklina ustawi lepiej jak w tej ruinie, a dziadkom co się chałupa zjarała nikt nawet złamanego grosza nie dał.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Mateusz #3093216 | 46.114.*.* 23 lut 2022 19:13

  Pani zaklina pracuje w ubezpieczeniach.Robi przekręty ,oszukuje ludzi .Brała rzeczy za darmo i sprzedawała.Ma drugie mieszkanie w maldytach.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. elblążanka #3091810 | 95.40.*.* 14 lut 2022 19:52

  Fajnie że prezydent wie i pomaga ,ale co z pozostałymi mieszkańcami tego spalonego domu? Pani Żaklina nie mieszkała w tym domu sama i nie tylko ona jest poszkodowana. Inni mieszkają do tej pory w części spalonego domu bez prądu i nikt się nimi nie interesuje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz