Czwartek, 8 czerwca 2023. imieniny: Ady, Celii, Medarda

Mobilny punkt drive-thru w Elblągu nadal działa

2022-02-14 16:25:23 (ost. akt: 2022-02-14 12:32:01)

Autor zdjęcia: 43blp

120 - tyle osób dziennie wykonuje wymazy w mobilnym punkcie drive-thru w Elblągu. Aby z niego skorzystać, trzeba mieć przy sobie numer skierowania i dowód osobisty. Badanie robi się bez wysiadania z samochodu.

Elbląski punkt drive-thru obsługiwany jest przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie i działa przez cały tydzień w godzinach 8-14.

— W przypadku większej liczby osób chcących wykonać wymaz próbki pobiera nawet trzech przeszkolonych żołnierzy. Wszystko odbywa się bez wysiadania z samochodu i zwykle bez konieczności dłuższego oczekiwania. Spokojniejsze są zwłaszcza weekendy — informuje Wojciech Andrearczyk z braniewskiego batalionu.

I wyjaśnia: — Aby skorzystać z drive-thru trzeba mieć przy sobie numer skierowania (zlecenia) od lekarza rodzinnego lub Sanepidu, ewentualnie podać swój numer PESEL oraz posiadać dowód osobisty. Z mobilnego punktu pobierania wymazów mogą korzystać jedynie osoby, które przyjadą w samochodzie — tak kierowcy, jak i ich pasażerowie. Nie wolno z samochodu wysiadać, nie można także przyjść pieszo.

Punkt wymazowy mieści się na parkingu Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135.

Fot. 43blp

Fot. 43blp