Czwartek, 2 lutego 2023. imieniny: Kornela, Marii, Mirosławy

Na widok policjantów ukrył się w rowie

2022-02-18 12:13:23 (ost. akt: 2022-02-18 12:17:12)
zdjęcie ilustracyjne - archiwum

zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Nowy Dwór Gdański. Funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o szereg kradzieży paliw, które w ostatnim czasie miały miejsce na terenie powiatu nowodworskiego. Sprawa ma charakter rozwojowy.

18 lutego około godziny 2:00 w miejscowości Ostaszewo policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim podczas jednego z nocnych patroli, dostrzegli zaparkowany w pobliżu rowu melioracyjnego pojazd, który miał uszkodzone drzwi.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić pojazd, w którym znajdowały się kanistry. W pewnym momencie policjanci zauważyli mężczyznę zanurzonego po szyję w wodzie, który ukrywał się w rowie melioracyjnym.

Policjanci natychmiast wyciągnęli mężczyznę, udzielili mu pomocy, okryli kocem ratunkowym oraz wezwali karetkę pogotowia. Mieszkaniec powiatu nowodworskiego tłumacząc, czemu znalazł się w rowie, powiedział policjantom, że chciał schować się przed funkcjonariuszami, ponieważ ukradł wcześniej paliwo z pobliskiego gospodarstwa, które schował w swoim samochodzie.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci podejrzewają, że mężczyzna może mieć związek z innymi kradzieżami, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie powiatu. Policjanci zabezpieczyli pojazd oraz skradzione paliwo. 31- latek został zatrzymany, niewykluczone, że mężczyzna odpowie za szereg włamań, kradzieży paliw oraz kradzieży sklepowych.

KPP Nowy Dwór Gdański