Kolizja na skrzyżowaniu ulic Myliusa i Sobieskiego. Żołnierz skutecznie udzielił pierwszej pomocy

2022-02-22 12:30:03(ost. akt: 2022-02-22 12:19:57)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

W miniony weekend elbląscy policjanci byli wzywani do 14 kolizji drogowych. W jednym ze zdarzeń niezbędne było udzielenie pierwszej pomocy. Świadkiem zdarzenia na szczęście okazał się wyszkolony żołnierz.
W sobotę 19 lutego w godzinach porannych doszło do kolizji dwóch pojazdów na skrzyżowaniu Myliusa i Sobieskiego w Elblągu.

Powodem zdarzenia było zasłabnięcie kierującego samochodem 65-latka. Stracił on panowanie nad autem i uderzył w jadący z naprzeciwka samochód.

Gdy po chwili na miejsce przyjechali policjanci z ruchu drogowego, zastali na miejscu mężczyznę wykonującego masaż serca nieprzytomnemu 65-latkowi.

Funkcjonariusze przejęli wykonywanie resuscytacji do chwili przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. W trakcie prowadzenia resuscytacji mężczyzna odzyskał funkcje życiowe.

Policjanci ustalili, że udzielającym pomocy był żołnierz pełniący służbę w Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód. Zdaniem ratowników dzięki jego opanowaniu i szybko podjętym czynnościom ratowniczym udało się przywrócić czynności życiowe 65-latkowi.

KMP Elbląg