Usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

2022-02-25 12:20:50(ost. akt: 2022-02-26 09:31:39)

Autor zdjęcia: PSP Elbląg

22 lutego 2022 roku w jednym z mieszkań przy ulicy Królewieckiej w Elblągu wybuchł pożar. Podczas akcji ratowniczej strażacy ujawnili leżącą w jego wnętrzu kobietę. Pokrzywdzona zmarła, a Prokuratura Rejonowa w Elblągu postawiła w tej sprawie zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Podejrzany Artur C. przyznał się do winy.
Prokuratura Rejonowa w Elblągu poinformowała o prowadzonym postępowaniu przygotowawczym przeciwko podejrzanemu, który miał dopuścić się zbrodni w omawianej sprawie.

— Artur C. jest podejrzany o to, że w dniu 22 lutego 2022 roku w Elblągu, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia ze szczególnym okrucieństwem życia 43-letniej pokrzywdzonej, oblał ją substancją łatwopalną, którą następnie podpalił, wskutek czego spowodował powstanie u wskazanej wyżej pokrzywdzonej licznych obrażeń ciała w postaci poparzeń II i III stopnia obejmujących około 95 procent powierzchni jej ciała, a które to obrażenia skutkowały śmiercią pokrzywdzonej — przekazuje Prokurator Rejonowy w Elblągu.

22 lutego 2022 roku ok. godziny 05:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru w jednym z mieszkań przy ulicy Królewieckiej w Elblągu.

— Na miejsce zdarzenia przybyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, którzy przy użyciu podnośnika hydraulicznego dokonali ewakuacji z objętego ogniem mieszkania przebywających w nim wówczas dwóch mężczyzn tj. właściciela tego lokalu oraz jego znajomego. Natomiast przybyły na miejsce zdarzenia drugi zespół funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu dokonał siłowego wejścia do mieszkania objętego pożarem, w którym ujawnili oni leżącą w jego wnętrzu pokrzywdzoną kobietę w wieku 43 lat, która w chwili ujawnienia jej w objętym ogniem mieszkaniu przez interweniujących funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu była nieprzytomna. W związku z tym została ona przewieziona do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, gdzie pomimo udzielenia jej niezbędnej pomocy medycznej zmarła tego samego dnia — czytamy w oświadczeniu prokuratora.

— Niezwłocznie po zaistnieniu przedmiotowego zdarzenia sprawca zatrzymany został przez interweniujących funkcjonariuszy Policji z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. W momencie zatrzymania sprawca zdarzenia znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu — poinformowała prokuratura.

Podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 12 do 25 lat albo dożywocie.