Piątek, 3 lutego 2023. imieniny: Błażeja, Joanny, Telimeny

Szkoła muzyczna zagra, by wesprzeć uchodźców z Ukrainy

2022-02-27 16:07:37 (ost. akt: 2022-02-27 16:32:35)

Autor zdjęcia: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Od poniedziałku 28.02.2022 w ZPSM rusza akcja „Muzyczna dla Ukrainy”, w ramach której będą zbierane artykuły dla uchodźców. Szkoła zorganizuje też niebiletowany koncert.

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu w ramach wsparcia uchodźców z Ukrainy zorganizuje specjalny, walentynkowy koncert. Wydarzenie odbędzie się w środę 2 marca o godzinie 18.00 w sali koncertowej ZPSM. Koncert będzie niebiletowany, połączony z kiermaszem ciast. Cały dochód z przedsięwzięcia zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie.

— W związku z eskalacją działań wojennych za naszą wschodnią granicą, do Polski ucieka coraz więcej obywateli Ukrainy, szukając w naszym kraju bezpiecznego schronienia i pomocy- to kobiety, dzieci, osoby starsze. Poza słowami wsparcia dla Ukrainy nasze poparcie dla ich dążeń niepodległościowych może przybrać bardziej realną formę pomocy — czytamy na profilu społecznościowym szkoły.

Od poniedziałku 28.02.2022 w ZPSM organizuje także zbiórkę humanitarną.

Szkoła będzie przyjmowała: żywność z długim terminem ważności- puszki, dżemy, środki czystości- mydła, żele, szampony, pasty do zębów, artykuły higieniczne- podpaski, pampersy, zabawki- lalki, klocki, pluszaki- czyste i nieuszkodzone, bloki, kredki, kolorowanki, temperówki.

Każdy gest się liczy, każda inicjatywa jest symbolem naszego wsparcia i solidarności z Ukrainą. Pomagając, Ukrainie pomagamy również sobie oraz naszym dzieciom, które często nie do końca rozumieją, jakie ma to konsekwencje dla nas. Pomóżmy sobie i im zrozumieć, a nasze obawy i niepewność przełożyć na konkretne działanie i pomoc tym, którzy tak bardzo dziś jej potrzebują — szkoła tłumaczy cel zbiórki.
Fot. Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu