Wtorek, 29 listopada 2022. imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina

Zerwanie współpracy Elbląga z miastami partnerskimi Rosji i Białorusi

2022-02-28 14:10:40 (ost. akt: 2022-03-01 19:23:26)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Elbląg podjął decyzję o zerwaniu współpracy z miastami partnerskimi z Rosji i Białorusi. Jest to wynik zbrojnej napaści Federacji Rosyjskiej na niepodległą Ukrainę.

— W związku z agresją zbrojną Federacji Rosyjskiej na niepodległą Ukrainę oraz aktywnym wsparciem tej inwazji przez Republikę Białorusi podjęliśmy decyzję o zerwaniu współpracy z miastami partnerskimi z Rosji i Białorusi: Bałtijskiem, Kaliningradem, Nowogrodem Wielkim oraz Nowogródkiem. To wyraz solidarności z narodem ukraińskim oraz naszymi partnerami z Tarnopola — czytamy we wspólnym oświadczeniu prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej Antoniego Czyżyka.

— Pomimo wieloletnich, bardzo dobrych kontaktów z przedstawicielami i mieszkańcami miast rosyjskich i białoruskiego Nowogródka, nie możemy przejść obojętnie wobec toczącej się wojny, pogwałcenia wszelkich zasad przez agresorów wobec suwerennej Ukrainy i jej mieszkańców, którzy ponoszą śmierć w imię swojej Ojczyzny. W ten sposób, jako wspólnota samorządowa chcemy pokazać, że nie ma naszej zgody na takie działania i nie widzimy możliwości dalszej współpracy — wyjaśniają elbląscy samorządowcy.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. franek #3094092 | 79.124.*.* 2 mar 2022 17:17

    Rosja napadła na Ukrainę a Pinokio w ramach sankcji na Rosję apeluje do Brukseli o nałożenie embarga na rosyjski węgiel , który sam importuje do Polski i to już od kilku lat

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz