Zespół Religion i "Życia schron". To piosenka przeciwko wojnie

2022-03-04 18:57:52(ost. akt: 2022-03-04 15:08:03)

Autor zdjęcia: Zespół Religion

Elbląski zespół Religion wydał kolejny utwór. Znamy również datę premiery ich pierwszej autorskiej płyty. Wydarzenie będzie połączone z akcją pomocową na rzecz dzieci z Ukrainy.
Już w sobotę 9 kwietnia o 18.00 w Parafii Św. Mikołaja w Elblągu odbędzie się wieczór modlitewno-muzyczny połączony ze świadectwami wiary, czytaniami biblijnymi oraz premierą krążka — przekazuje elbląski zespół.

Nowa piosenka jest akustyczną balladą zaaranżowaną na instrumenty smyczkowe, takie jak: skrzypce, altówka, wiolonczela i pianino. Zespół wykonuje autorską muzykę "uwielbieniową" , która opowiada o Bogu.

— Utwór " Życia schron" został napisany pod wpływem lektury psalmów. Wojna jest złem wywołanym przez ludzi. Wolna wola, czyli możliwość wyboru, jest naszym błogosławieństwem, ale i przekleństwem. Drogowskazem i kierunkiem życia mogą być zasady i słowo boże, które uczy nas jak żyć i postępować — mówią muzycy.

I informują: — 9 kwietnia odbędzie się uroczysta msza święta, a po niej spotkanie muzyczno-modlitewne, które obfitować będzie w liczne świadectwa, autorskie piosenki zawarte na płycie oraz czytania biblijne. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Muzycy idą krok dalej i wspólnie z Caritas Diecezji Elbląskiej przyłączają się do akcji charytatywnej, niosącej pomoc poszkodowanym dzieciom w wyniku wojny na Ukrainie.

— Osoby, które chcą wspomóc uchodźców, mogą przynieść ze sobą artykuły chemiczne dla dzieci takiej jak: pieluchy, mleko w proszku, mokre chusteczki, ciepłe koce, mydła, szampony. Akcja przedłużona będzie o jeden dzień. Zakończy się w Niedzielę Palmową. Po każdej mszy świętej będzie można złożyć swoje dary wolontariuszom z Caritas — przekazuje zespół Religion.