Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Gdańsk: Włamali się do automatu z maskotkami, odpowiedzą przed sądem

2022-03-09 21:22:32 (ost. akt: 2022-03-09 12:25:53)

Autor zdjęcia: KMP Gdańsk

Dzięki współpracy policjantów z operatorem monitoringu ze Straży Miejskiej bardzo szybko zatrzymane zostały dwie osoby, które włamały się do automatu z maskotkami i ukradły ze środka zabawki warte prawie 120 złotych.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty, a zatrzymana 20-latka z Gdańska usłyszała zarzuty w tej sprawie. Za ten czyn odpowie również 16-letni gdańszczanin. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

W sobotę w nocy policjanci z komendy miejskiej odebrali zgłoszenie, że na ul. Targ Węglowy grupa osób włamała się do automatu z maskotkami i ukradła zabawki. Następnie sprawcy poszli w kierunku ul. Wały Jagiellońskie.

O zdarzeniu zaalarmował policjantów operator miejskiego monitoringu ze Straży Miejskiej. Mundurowi natychmiast ruszyli w kierunku ul. Wały Jagiellońskie, gdzie zauważyli trzy kobiety i pięciu mężczyzn, których wygląd pasował do rysopisu osób, o których mówił zgłaszający.

Funkcjonariusze wylegitymowali te osoby i zabezpieczyli 11 zabawek, które zostały skradzione z automatu. Po analizie zapisu z kamery monitoringu i ustaleniu okoliczności całego zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że sprawcami przestępstwa jest 16-latek z Gdańska oraz 20-letnia kobieta. Nieletni został przekazany pod opiekę rodzicom, a kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Badanie trzeźwości wykazało, że 20-latka miała w organizmie ponad promil alkoholu.

Gdańszczanka usłyszała zarzuty włamania do automatu i kradzieży z jego wnętrza zabawek o łącznej wartości prawie 120 złotych. Dziś w charterze nieletniego sprawcy czynu karalnego przesłuchany zostanie 16-latek z Gdańska. Materiały trafią do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o jego dalszym losie.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Fot. KMP Gdańsk


KMP Gdańsk