Malborscy policjanci zaopiekowali się ukraińską rodziną

2022-03-09 14:59:12(ost. akt: 2022-03-09 12:30:56)

Autor zdjęcia: KPP Malbork

Funkcjonariusze na dworcu zauważyli trzy kobiety z dwójką dzieci, które wyglądały na wystraszone i zagubione. Okazało się, że rodzina, uciekając przed wojną, dotarła do Malborka i nie wiedziała co dalej począć.
Mundurowi najpierw ugościli ich jedzeniem i ciepłymi napojami na komendzie, a następnie przewieźli do ośrodka, gdzie Ukraińcy znaleźli schronienie.

Malborscy policjanci od początku wojny na Ukrainie zaangażowali się w pomoc jej obywatelom, którzy szukają schronienia w naszym kraju. Funkcjonariusze uczestniczą w licznie organizowanych zbiórkach pomocowych, jeden z policjantów przyjął ukraińską rodzinę pod swój dach. Mundurowi pomagają również podczas przyjazdu Ukraińców do Malborka, udzielając im wsparcia i dbając o ich bezpieczeństwo.

W poniedziałek po godzinie 18.00 dzielnicowi, patrolując teren dworca, zauważyli trzy kobiety z dwójką dzieci, które wyglądały na bardzo zdezorientowane. Policjanci podeszli do nich i zapytali, czy mogą im w czymś pomóc. Okazało się, że była to ukraińska rodzina, która uciekała przed wojną z okolic Żytomierza.

Kobiety z dziećmi od kilku dni były w podróży, dotarły do Malborka, ale nie wiedziały co robić dalej. Docelowo miały trafić w inne miejsce, ale się pogubiły. Na dworze było zimno, a zorganizowanie pomocy musiało chwilę potrwać.

Dzielnicowi postanowili zabrać rodzinę na komendę. Tam funkcjonariusze przygotowali dla swoich gości posiłek, ciepłe napoje i obdarowali dzieci maskotkami. W porozumieniu z burmistrzem Malborka policjanci zawieźli ukraińską rodzinę do ośrodka, w którym z ramienia samorządu znaleźli schronienie.

KPP Malbork