Poniedziałek, 27 czerwca 2022. imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Rowerowe odwiedziny Jagny

2022-03-11 08:02:11 (ost. akt: 2022-03-09 14:04:54)

Autor zdjęcia: MOSiR

Marzec w kalendarzu wskazuje, że czas zacząć szukać śladów wiosny w przyrodzie. Możecie poszukać ich w okolicach Młynar, gdzie na pewno znajdziemy pomnikową jodłę zwaną Jagną. Początek wycieczki organizowanej przez MOSiR już w najbliższą niedzielę,13 marca.

Wycieczka wystartuje z Elbląga, następnie uczestnicy udadzą się przez Jagodnik i Milejewo w kierunku Młynar. Jodła Jagna znajduje się na ścieżce dydaktycznej Nadleśnictwa Młynary, zaczynającej się w Gardynach nieopodal Młynar. Tam też zaplanowany jest dłuższy postój. Powrót do Elbląga będzie odbywał się przez Młynary, Zastawno i Kwietnik. Wycieczka zakończy się na parkingu przy ulicy Rawskiej. Na trasie będzie dominował asfalt różnej jakości, pojawią się też betonowe płyty i krótkie odcinki gruntowe.

Zadbaj o odpowiednie przygotowanie


Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, w związku z tym prosimy pamiętać o ubraniu się stosownie do pory roku. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki.

Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, dopasowane do niełatwego profilu trasy. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Dłuższy postój będzie przy jodle Jagnie. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Udział w wycieczce, która zakończy się około godz. 15, jest bezpłatny.

Nagrody dla najaktywniejszych


Wzorem lat ubiegłych także w roku 2022 trwa konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2022). Warto zatem zabrać swoje książeczki turystyki kolarskiej PTTK. Kto książeczki nie ma, może ją nabyć za 5 zł w siedzibie elbląskiego oddziału PTTK przy ulicy Krótkiej. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w wyżej wymienionej książeczce.
Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Salonem-Serwisem Rowerowym Wadecki i Gminą Elbląg.

Start w niedzielę, 13 marca, o godzinie 10.00 z pętli przy ulicy Ogólnej.

MOSiR