Uderzył pokrzywdzoną w twarz i groził nożem. Odpowie za rozbój

2022-03-10 14:31:17(ost. akt: 2022-03-10 12:08:20)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Policjanci z Przymorza zatrzymali 32-letniego mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie rozboju. Sprawca uderzył pokrzywdzoną w twarz, a następnie przytrzymując i przykładając nóż do jej gardła, zażądał od kobiety pieniędzy. 25-latka wyrwała się napastnikowi, a w obronie własnej uderzyła sprawcę butelką w głowę oraz wbiła mu w udo nóż.
W niedzielę po godzinie 18:00 policjanci z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie o usiłowaniu rozboju, do którego doszło na ul. Hynka. Podczas zdarzenia sprawca podszedł do 25-latki z Gdyni, zażądał od niej pieniędzy i uderzył kobietę dłonią w twarz. Następnie podejrzany przytrzymał pokrzywdzoną, przestawił nóż do jej gardła i ponownie zażądał gotówki. W pewnym momencie kobieta wyrwała się z rąk napastnika i w obronie własnej uderzyła sprawcę butelką w głowę oraz wbiła mu w udo nóż, a następnie uciekła. Podczas zdarzenia 25-latka została zraniona w rękę i doznała stłuczenia twarzy.

Policjanci od razu po otrzymaniu zgłoszenia pojechali na miejsce zdarzenia i przeszukali pobliski teren. Podczas czynności w tej sprawie dzielnicowi zauważyli, jak pod jeden z bloków podjeżdża karetka pogotowia, a z budynku wychodzi kulejący mężczyzna, który był pijany. Jak się okazało, był to sprawca usiłowania rozboju. 32-latek trafił do szpitala, gdzie lekarz zaopatrzył jego ranę. Następnie zatrzymany przez funkcjonariuszy sprawca przestępstwa trafił do policyjnej celi.

Podejrzany o usiłowanie rozboju został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty karne. Wczorajszą decyzją sądu sprawca został też aresztowany na trzy miesiące.

Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi 12 lat pozbawienia wolności.

KMP Gdańsk