Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Ponad 50 nowych policjantów na Warmii i Mazurach

2022-03-14 08:28:13 (ost. akt: 2022-03-14 08:27:23)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Grono warmińsko-mazurskich policjantów powiększyło się o 51 osób. Wśród 51 nowo przyjętych funkcjonariuszy jest 13 kobiet. Było to drugie ślubowanie policjantów w tym roku na Warmii i Mazurach.

To drugie ślubowanie nowych policjantów w tym roku.


Niestety kolejne, które odbyło się bez zaproszonych gości oraz członków rodzin i bliskich funkcjonariuszy. Wszystko za sprawą wciąż doskwierającej nam wszystkim pandemii. Pięćdziesięciu nowych policjantów, w obecności swojego szefa, i powtarzając słowa wypowiedziane przez nadinsp. Tomasza Klimka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, przysięgało w piątek 11 marca „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. Komendant Wojewódzki policji w Olsztynie witając nowych funkcjonariuszy, nawiązał do obecnie panującej sytuacji — o służbie w czasie pandemii, kryzysie na granicy z Białorusią oraz sytuacji na Ukrainie.

— To sprawia, że nasza służba jest trudniejsza, ale też przynosi satysfakcję, bo przede wszystkim w tym czasie staramy się nieść wszystkim pomoc. I tego oczekuje od Was, że tym będziecie kierować się w służbie. Tym, o czym przed chwilą była mowa w rocie ślubowania i tym, że będziecie przede wszystkim pomagać i chronić — mówił komendant.

Nowe policjantki w szeregach


Wśród 51 nowo przyjętych funkcjonariuszy jest 13 kobiet. Po ślubowaniu funkcjonariusze odbędą szkolenie w jednej ze szkół policji, po którego zakończeniu wrócą do swoich jednostek: KWP w Olsztynie (1), OPP w Olsztynie (6), KMP w Olsztynie (8), KMP w Elblągu (5), KPP w Bartoszycach (2), KPP w Braniewie (2), KPP w Ełku (1), KPP w Iławie (1), KPP w Kętrzynie (4), KPP w Ostródzie (2), KPP w Lidzbarku Warmińskim (1), KPP w Mrągowie (2), KPP w Nidzicy (1), KPP w Olecku (1), KPP w Piszu (2), KPP w Szczytnie (5) i KPP w Węgorzewie (4).

KMP Elbląg