Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Elbląski MOSiR w grupie najlepszych

2022-03-14 18:33:05 (ost. akt: 2022-03-14 17:30:36)

Autor zdjęcia: MOSiR Elbląg

W poniedziałek 14 marca w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa, poświęcona wykorzystaniu obiektów miejskich oraz tegorocznym wydarzeniom sportowym. Przy tej okazji dyrektor MOSiR pochwalił się sporym wyróżnieniem, które otrzymał elbląski ośrodek.

Ogromne wyróżnienie


MOSiR został nominowany w ogólnopolskim konkursie w ramach Kongresu Sport Biznes Polska, który odbędzie się 15.03.2022 w Warszawie. — Jesteśmy w pierwszej trójce w kategorii obiekty sportowe 2021. Konkurujemy z takimi dużymi jednostkami jak Legia Training Center i Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji — mówił Marek Kucharczyk, dyrektor MOSiR w Elblągu.

I dodał: — Jutro poznamy szczegółowe wyniki — ale już znalezienie się w tej trójce jest ogromnym wyróżnieniem dla pracowników, którzy na co dzień wkładają ogromny wysiłek w swoją pracę. To podziękowanie za ich zaangażowanie, pomysły i kreatywność. To także motywacja do dalszych działań, aby łączyć sport i rekreacje oraz poszukiwać nowych wyzwań dla mieszkańców — aby mieli ciekawą ofertę sportowo-rekreacyjną w ciągu roku.

To kolejne uznanie


Głos w tej sprawie zabrał także obecny na konferencji Witold Wróblewski: — W 2018 r. otrzymaliśmy nagrodę Budowniczy Polskiego Sportu — dziś kolejne wyróżnienie. Jesteśmy w grupie trzech najlepszych miejskich ośrodków sportu i rekreacji, jeśli chodzi o Polskę. Bardzo nas cieszy, że nie tylko sami to widzimy, ale również inni dostrzegają nasze zaangażowanie.

Stowarzyszenie Sport Biznes Polska powstało w listopadzie 2020 roku z inicjatywy kilkunastu ekspertów, którzy swoje doświadczenie zdobywali, pracując w klubach sportowych, agencjach, samorządach czy firmach sponsorujących sport. SBP to platforma wymiany wiedzy, doświadczeń, ale też dobrych praktyk i zasad współpracy pomiędzy podmiotami działającymi na rynku.

Organizacja za swój podstawowy cel przyjęła profesjonalizację i integrację środowiska sportu i biznesu. Do głównych zadań stowarzyszenia należy dbanie o rozwój i edukację osób tworzących polski biznes sportowy, a także wyznaczanie nowych trendów i standardów.