Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Elbląg: Zatrzymano sprawcę kradzieży mercedesa

2022-03-15 08:02:05 (ost. akt: 2022-03-14 23:06:07)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Pewien 46-letni mężczyzna dokonał rozboju, zabierając mercedesa o wartości blisko 800 tysięcy złotych. Wcześniej umówił się na jazdę próbną, a w jej trakcie zagroził nożem osobie, która dysponowała autem. 100 kilometrów dalej mężczyznę zatrzymali elbląscy policjanci.

Zdarzenie miało swój początek na terenie Gdańska. Tam, 46-letni mężczyzna pod pozorem zakupu auta umówił się na jazdę próbną. W jej trakcie wyjął nóż i zagroził jego użyciem, a następnie przejął samochód o wartości blisko 800 tys. złotych.

Autem skierował się w stronę Elbląga. O sytuacji powiadomiony został dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, który wysłał patrole do zatrzymania wspomnianego pojazdu. Mężczyzna nie stosował się do sygnałów do zatrzymania nadawanych przez policjantów i stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym.

Policjanci w trakcie pościgu zatrzymali 46-latka. Było to w okolicach miejscowości Grzechotki. 46-latek trafił do policyjnego aresztu, a auto oddano prawowitemu właścicielowi. Wewnątrz samochodu zabezpieczono także nóż, którym posłużył się sprawca.

Mężczyzna trafi teraz do Gdańska, gdzie usłyszy zarzuty. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Za dokonanie rozboju może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności — został tymczasowo aresztowany.

KMP Elbląg