środa, 8 lutego 2023. imieniny: Irminy, Piotra, Sylwii

Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej w Światowidzie

2022-04-04 18:03:00 (ost. akt: 2022-04-04 14:20:49)

Autor zdjęcia: CSE Światowid

Przed świętami wielkanocnymi, tradycyjnie już, w „Światowidzie”, odbędzie się Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej Pogrzeb Żuru i Śledzia. Do zaprezentowania swoich wyrobów zapraszamy twórców ludowych, galerie, instytucje, gospodarstwa agroturystyczne bądź osoby indywidualne, zajmujące się rękodziełem, rzemiosłem, wyrobem produktów żywności naturalnej i tradycyjnej. Jarmark odbędzie się 10 kwietnia (niedziela) 2022 r.

Nasz Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej to już wieloletnia tradycja. Od lat jako „Światowid” staramy się w różnorodnych formach wspierać lokalnych twórców. Jarmark jest jedną z wielu okazji do spotkania z rękodziełem i naszym dziedzictwem kulturowym — mówi Antoni Czyżyk Dyrektor CSE „Światowid”.

— Mam nadzieję, że tegoroczna edycja Jarmarku, która odbędzie się w nowych wyremontowanych przestrzeniach „Światowida”, spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców oraz lokalnych wystawców — dodaje Antoni Czyżyk.

— Prezentowane przedmioty i wyroby powinny nawiązywać do tradycji i zwyczajów Świąt Wielkanocnych, nie będzie u nas miejsca na produkcję masową — mówią organizatorzy.
— Preferowanymi wyrobami są: ceramika, zabawki, biżuteria, rzeźba, hafty, ozdoby, frywolitki, dekoracje świąteczne, upominki, obrazy, koronka, rysunek na szkle, plecionkarstwo, wyroby z bursztynu, metalu i drewna, pamiątkarstwo itp. oraz produkty żywności naturalnej i tradycyjnej — dodają organizatorzy.

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 marca 2022 r. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej: www.swiatowid.elblag.pl. Więcej informacji można uzyskać także pod numerem tel. (55) 611-20-59 lub poprzez
e-mail: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl

Termin i miejsce | 10 kwietnia 2022 r. (niedziela), godz. 10:00-17:00, sala widowiskowo-sportowa, hol dolny, (CSE „Światowid” w Elblągu).