środa, 29 czerwca 2022. imieniny: Pawła, Piotra, Salomei

Rusza XXIV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”

2022-03-18 19:05:12 (ost. akt: 2022-03-18 18:15:58)

Autor zdjęcia: CSE Światowid

Już jutro, 19 marca 2022 r. rusza długo wyczekiwana XXIV edycja OFSS „...czy to jest kochanie". Elbląg będzie areną zmagań 40 miłośników słowa z całej Polski, które będzie oceniać znamienite jury. Zapraszamy wszystkich chętnych na przesłuchania artystów — wstęp wolny. Takie wydarzenie wymaga szczególnej oprawy i dekoracji. Zobaczcie, jak zmienił się hol Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Darmowe przesłuchania — Świetne teksty i doskonałe kompozycje muzyczne — od zawsze uczestnicy Festiwalu udowadniają, jak wyśmienicie można połączyć słowo i muzykę — mówią organizatorzy. – Dlatego też już dziś zapraszamy wszystkich elblążan, którzy chcieliby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu, na bezpłatne przesłuchania zgłoszonych do Festiwalu artystów. Wszystkie występy będzie można zobaczyć w sobotę, 19 marca. Scena na Piętrze będzie areną artystycznych zmagań recytatorów. Tam m.in. usłyszymy fragmenty utworów Adama Mickiewicza, Olgi Tokarczuk, wiersze Haliny Poświatowskiej. W Galerii Nobilis zaprezentują się wykonawcy piosenki poetyckiej. W jury Festiwalu zasiądą w tym roku: Monika Kowalczyk – Kogut, Jarosław Wasik, Krzysztof Ogłoza – dodają organizatorzy. Całość potrwa do godziny 14:00.

Koncert Laureatów i Gala Finałowa


Spośród ponad 40 uczestników wyłonieni zostaną najlepsi, którzy wystąpią podczas niedzielnego Koncertu Laureatów (odbędzie się on w niedzielę 20 marca). Uwieńczeniem całości będzie koncert zespołu „Czerwony Tulipan”. Muzycy pochodzą z Olsztyna. Specjalizują się w wykonywaniu utworów z gatunku poezji śpiewanej, liryki i satyry. Od początku działalności „Czerwony Tulipan” inicjuje koncerty, przeglądy, festiwale na terenie Warmii i Mazur. Muzycy „Czerwonego Tulipana” są autorami i wykonawcami wielu niezapomnianych piosenek, m.in.: Jedyne co mam, Ja zwariuję, czy Stukot kół.

Planowany wcześniej koncert Michała Bajora z przyczyn niezależnych od Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu (choroba artysty), został przełożony na niedzielę 8 maja 2022. Pragniemy jednocześnie uspokoić wszystkich miłośników twórczości Michała Bajora, że bilety zakupione na koncert laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” i koncert Michała Bajora, który miał odbyć się w najbliższą niedzielę 20 marca, zachowują swoją ważność i będą stanowiły podstawę do uczestniczenia w koncercie artysty planowanym na 8 maja. Więcej informacji o zmianach na stronie CSE „Światowid”.

Wyjątkowa dekoracja na wyjątkowe wydarzenie


Dekorację stanowią własnoręcznie klejone kartki (było ich kilkaset) ze starych książek. Dodatkowym elementem są podświetlane róże malowane razem z uczestnikami sekcji plastycznej CSE „Światowid” w Elblągu. Wykonanie scenografii wymagało ogromu pracy (około 2 tygodni). Mamy nadzieję, że taka artystyczna przestrzeń jeszcze bardziej pozwoli miłośnikom słowa i poezji zanurzyć się świecie żywego słowa.