środa, 29 czerwca 2022. imieniny: Pawła, Piotra, Salomei

Policjanci ze Starego Pola podarowali ukraińskim dzieciom buty

2022-03-24 14:34:19 (ost. akt: 2022-03-24 15:42:37)

Autor zdjęcia: KPP Malbork

Policjanci z Posterunku Policji w Starym Polu w swojej codziennej służbie dbają o bezpieczeństwo ukraińskich rodzin, które uciekając przed wojną, znalazły schronienie na terenie gminy. Podczas odwiedzin funkcjonariusze diagnozują również ich potrzeby oraz problemy, które starają się rozwiązać.

Malborscy policjanci od początku wojny u naszych wschodnich sąsiadów angażują się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Funkcjonariusze szczególnie dbają o bezpieczeństwo ukraińskich rodzin, które tymczasowo zamieszkują na terenie malborskiego powiatu. Sporo Ukraińców znalazło schronienie u lokalnej społeczności na terenie gminy Stare Pole.

Policjanci ze staropolańskiego posterunku codziennie odwiedzają nowych mieszkańców, żeby sprawdzić, czy przebywają w bezpiecznych warunkach oraz, czy nie potrzebują pomocy. Podczas jednej z takich wizyt mundurowi dowiedzieli się, że w jednej z ukraińskich rodzin dzieci mają bardzo zniszczone buty i potrzebują nowych. Policjanci natychmiast zareagowali. Zorganizowali zbiórkę, zakupili odpowiednie rozmiary obuwia i obdarowali nimi dzieciaki. Nic tak nie podnosi dumy z noszenia policyjnego munduru, jak uśmiech dziecka w podziękowaniu za pomoc.
Fot. KPP Malbork

KPP Malbork