środa, 30 listopada 2022. imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Oszukali staruszkę na 25 tys. zł. Policja szuka mężczyzny z monitoringu

2022-03-25 08:30:00 (ost. akt: 2022-03-24 14:39:16)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Policjanci ujawniają zapis monitoringu z mężczyzną, który odebrał pieniądze od pokrzywdzonej elblążanki. Kobieta została oszukana metodą “na wnuczka”. Funkcjonariusze proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny.

14 marca 2022 r. do starszej pani mieszkającej w Elblągu zadzwonił zapłakany mężczyzna, podający się za jej wnuczka. Opowiedział niewiarygodną historię, w której miał być sprawcą wypadku.

Całe zdarzenie miało mieć miejsce w Gdańsku, a potrącona rzekomo przez samochód ciężarna kobieta miała urodzić martwe dziecko. Dla uwiarygodnienia historii jeden oszust przekazał słuchawkę drugiemu, który podał się za policjanta.


Ten fałszywy funkcjonariusz powiedział kobiecie, żeby wypłaciła z banku pieniądze i spakowała kosztowności. Wszystko w celu “załatwienia” sprawy. Pokrzywdzona nie zweryfikowała informacji u prawdziwego wnuczka i uwierzyła oszustom. Przekazała “kurierowi” 15 tys. zł oraz biżuterię o wartości 10 tys. zł.

Kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę, który może mieć związek z przestępstwem. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu jego tożsamości. Jeżeli ktoś go rozpoznaje, proszony jest o kontakt pod nr tel.: 47 734 16 31, 47 734 16 41 lub 112. informację można przekazać anonimowo na adres: policja@elblag.ol.policja.gov.pl.

Policja przypomina o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznanymi osobami. Policja nigdy nie prosi o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy czy wartościowych przedmiotów. Jeżeli taka propozycja się pojawi, jest to oszustwo.

KMP Elbląg