Sobota, 10 grudnia 2022. imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Psi Raj: Pies nabity na pal potrzebuje leczenia

2022-03-31 15:34:19 (ost. akt: 2022-03-31 16:40:07)

Autor zdjęcia: schronisko PSI RAJ

Wracamy do sprawy psa nabitego na ostro zakończoną gałąź. To makabryczne zdarzenie miało miejsce we wsi Stankowo w gminie Markusy.

W niedzielę 27 marca — przypomnijmy — pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt "Psi Raj" w Pasłęku otrzymali zgłoszenie o bestialsko potraktowanym psie, który potrzebował pomocy. Pomimo iż teren, na którym znajdowało się skrzywdzone zwierzę, nie należy do obszaru działania schroniska, pracownicy postanowili podjąć się interwencji.

— Pies jest przebity na wylot, prawdopodobnie ma zerwany mięsień. Maluch musiał tam stać długo, ponieważ rana już cuchnie gnijącym mięsem — relacjonowali przedstawiciele "Psiego Raju".
Fot. schronisko PSI RAJ


— Pracuję w tym zawodzie 15 lat. Widziałam już różne przypadki, ale ten jest wyjątkowy — pies został nadziany celowo i z premedytacją. Naszym zdaniem ktoś specjalnie przyciął gałęzie, aby użyć ich do skrzywdzenia psa. Pracownicy i zgłaszający się ludzie są strasznie poruszeni. To prawdziwe bestialstwo — mówiła Barbara Zarudzka, kierownik schroniska.

W czwartek 31 marca pytamy pracowników schroniska o stan zdrowia skrzywdzonego zwierzęcia: — Piesek jest leczony, antybiotyki działają, bo opuchlizna już zeszła. Rana nie ropieje, ale niestety otworzyła się — to jest wielka dziura na wylot. Piesek jest bardzo spokojny, ale macha już ogonkiem. Jest wypuszczany na spacer na teren schroniska. Powoli zaczyna nam ufać — mówi Barbara Zarudzka, prosząc przy okazji o wsparcie zbiórki na jego leczenie.


Przekazujemy link do zbiórki.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja #3096632 | 5.172.*.* 31 mar 2022 16:01

    Takiego zwyrola to należy poczęstować ołowianą tabletką kalibru 7,62 bo takie coś nie powinno chodzić po ziemi !!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz