Wtorek, 17 maja 2022. Imieniny Brunony, Sławomira, Wery

Elbląg: Zespół Religion zaprasza na koncert i premierę płyty

2022-04-07 18:03:32 (ost. akt: 2022-04-07 11:46:15)

Autor zdjęcia: archiwum zespołu

Zespół Religion zaprasza na muzyczno-modlitewne spotkanie, które obędzie się w sobotę 9 kwietnia o 18 w katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Koncert połączony będzie z premierą debiutanckiej płyty zespołu i akcją charytatywną. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Zespół Religion to autorski projekt elbląskich muzyków grających muzykę uwielbieniową. Podczas sobotniego koncertu artyści zaprezentują akustyczne aranżacje swoich utworów. Usłyszymy takie instrumenty jak pianino, wiolonczela, skrzypce, altówka i gitara.
Zobacz także: Łukasz Gesek: Chcę dawać od siebie jeszcze więcej Łukasz Gesek: Chcę dawać od siebie jeszcze więcej Piętnaście lat doświadczenia, ponad tysiąc wesel, setki koncertów i kilka złotych płyt – tak można w skrócie podsumować karierę Łukasza Geska. Ale elbląski...

Wszystko rozpocznie się o 18 od mszy świętej w elbląskiej katedrze św. Mikołaja.

— Wieczór zapowiada się bardzo ciekawie. Po mszy zaprezentujemy część naszych piosenek, odbędą się też świadectwa wiary i nawrócenia oraz czytania biblijne, a na samym końcu adoracja — przekazują muzycy.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Co więcej, artyści wspólnie z Caritas Diecezji Elbląskiej przyłączają się do akcji charytatywnej, niosącej pomoc dzieciom poszkodowanym w wyniku wojny w Ukrainie oraz samotnym matkom z Elbląga.
Zobacz także: Religion z nowym teledyskiem [VIDEO] Religion z nowym teledyskiem [VIDEO] Do tej pory elbląski zespół Religion miał na swoim koncie trzy teledyski. Wideo do akustycznej ballady pod tytułem "Uwierz w to" właśnie dołączyło do listy....

Osoby, które chcą wspomóc akcję, mogą przynieść ze sobą artykuły chemiczne dla dzieci takie jak: pieluchy, mleko w proszku, mokre chusteczki, ciepłe koce, mydła, szampony. Akcja przedłużona będzie o jeden dzień. Zakończy się w Niedzielę Palmową. Po każdej mszy będzie można przekazać dary wolontariuszom z Caritas.

Podczas koncertu rozdawana będzie płyta zespołu Religion. Jest to efekt, dwuletniej pracy, w którą zaangażowało się ponad trzydziestu muzyków.

Zespołowi udało się wytłoczyć pięć tysięcy egzemplarzy, a to wszystko dzięki pomocy księży z Elbląga. Płytę będzie można otrzymać bezpłatnie, jednak jak podkreślają muzycy, cały proces produkcji płyty jest kosztowny i czasochłonny.

— Dlatego jeżeli ktoś będzie chciał wspomóc nasze działania, może wrzucić do puszki co łaska. Zebrane fundusze będą przeznaczone na tłoczenie kolejnych płyt — informuje zespół.

Płyta zawiera szesnaście autorskich utworów. Część z nich dostępna jest już w internecie.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB