Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Sportowy plebiscyt Dziennika Elbląskiego. Czas na podsumowanie

2022-04-08 20:23:47 (ost. akt: 2022-04-08 17:29:44)
Najpopularniejsi sportowcy 2017 roku

Najpopularniejsi sportowcy 2017 roku

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Czas podsumować XVI plebiscyt Dziennika Elbląskiego na dziesięciu najpopularniejszych sportowców. Wśród laureatów nie tylko zawodnicy, którzy mogą pochwalić się wieloma sukcesami, ale też trener, szkoła tańca i działacz sportowy.

Już od szesnastu lat Dziennik Elbląski daje swoim czytelnikom możliwość wybrania dziesięciu najpopularniejszych sportowców z Elbląga i okolic. Wśród tych, którzy zajęli w naszym plebiscycie pierwsze miejsce, mieliśmy już bokserów — Marcin Pryczek (2003) i Łukasz Wójcik (2012), lekkoatletę — Marek Urbanowicz (2004), piłkarki ręczne — Joanna Waga (2016) i Sylwia Lisewska (2017), oraz piłkarze nożni — Wiesław Korzeb (2006) i Kamil Kopycki (2013).

W 2005 najwyższe miejsce na podium przypadło tenisistce stołowej Agacie Dziwosz, a w 2010 — Martynie Trzcińskiej uprawiającej judo. Na liście zwycięzców znalazł się też utalentowany szachista Igor Janik (2011), a dwa lata z rzędu z pierwszego miejsca na podium cieszył się kickboxer Artur Zieliński (2014 i 2015).

Ostatnie lata należały do reprezentantów kajakarstwa, które stale rozwija się w Elblągu. W 2018 w naszym plebiscycie zwyciężyła Marta Witkowska, a w latach 2019 i 2020 pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych sportowców należało do Przemysława Rojka.

Kto znalazł się w tegorocznej złotej dziesiątce?


Tego dowiemy się już w tę sobotę. Uroczyste podsumowanie XVI plebiscytu Dziennika Elbląskiego na 10 najpopularniejszych sportowców odbędzie się tradycyjnie w gościnnych progach Hotelu Młyn.

Możemy zdradzić, że wśród najpopularniejszych zawodników znaleźli się przedstawiciele ośmiu dyscyplin sportowych, takich jak: kajakarstwo, piłka nożna, taniec towarzyski, piłka ręczna, boks, lekkoatletyka, koszykówka, piłka siatkowa. Ich nazwiska poznamy dopiero w sobotę wieczorem, a finałową galę będziecie mogli śledzić na żywo na naszej stronie internetowej i Facebooku.

Nie tylko zawodnicy


W tym roku nasi czytelnicy wybrali również trenera roku 2021 — na liście kandydatów znalazło się aż czternastu pasjonatów sportu, którzy swoją miłością do aktywności fizycznej zarażają innych. Po raz pierwszy zdecydowaliście też, która szkoła tańca zasłużyła na miano najpopularniejszej. Za to redakcyjna kapituła przyznała tytuł sportowego działacza roku, co wcale nie było łatwym zadaniem.

Dobry czas na podziękowania


Miniony rok, jak wszyscy wiemy, nie należał do najłatwiejszych. W 2022 również przychodzi nam mierzyć się z bardzo trudnymi sytuacjami i z niepokojem obserwujemy to, co dzieje się u naszych sąsiadów. Dlatego jeszcze bardziej doceniamy to, że po raz kolejny mieliśmy możliwość wspólnie z naszymi czytelnikami docenić wysiłki tych, którzy swoimi sportowymi sukcesami wysławiają nasze miasto.

Dziękujemy za każdy oddany głos. Podziękowania należą się również patronom naszego plebiscytu — przyjaciołom Dziennika Elbląskiego, którzy już od wielu lat pomagają w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia.