Skradzione rowery czekają na swoich właścicieli

2022-04-12 18:06:25(ost. akt: 2022-04-12 15:03:41)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu odzyskali dwa rowery skradzione z osiedla przy ul. Legionów w Elblągu. Jeżeli ktoś rozpoznaje swoje mienie lub wie, do kogo należą rowery, proszony jest o kontakt z policją.
Przypomnijmy — 20-latek oraz dwóch nieletnich 14 i 17-latek zajmowali się kradzieżami rowerów. W jednym z przypadków ich łupem padł rower o wartości 12 tysięcy złotych. Skradziony rower został odzyskany przez policjantów i trafił już do właściciela. Dwa pozostałe rowery, które również odzyskali policjanci, czekają na swoich właścicieli.

Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Sprawcy nie umieją stwierdzić, skąd dokładnie je zabrali.
Złodzieje ukradli rower z jednej z klatek schodowych przy ul. Legionów. Jak się okazało, to miejsce trzej „znajomi” upodobali sobie szczególnie, bo z osiedla wyprowadzili łącznie 5 rowerów.

Jak ustalili policjanci, którzy odzyskali najdroższy skradziony jednoślad, sprawcy pozostałe rowery często porzucali niedługo po kradzieży. 20-latek przyznał się do tego, że zamierzał przemalować rower i go używać. Teraz za kradzież zgodnie z Kodeksem Karnym może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nieletni odpowiedzą za swoje czyny przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.


KMP Elbląg