Prokuratura zbada czy to był wypadek, czy samobójstwo

2022-04-14 09:39:03(ost. akt: 2022-07-18 09:45:21)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Wypadek, samobójstwo czy samobójstwo rozszerzone - to wyjaśni prokuratura po zbadaniu tragedii, która miała miejsce 10 kwietnia w Elblągu. Będzie też badać czy w zaistniałym zdarzeniu brały udział osoby trzecie.
Prokurator Okręgowy w Elblągu informuje, że w Prokuraturze Rejonowej w Elblągu prowadzone jest śledztwo dotyczące zdarzenia, do jakiego doszło w dniu 10 kwietnia 2022 roku w Elblągu, w wyniku którego śmierć ponieśli młoda kobieta w wieku 28 lat oraz młody mężczyzna w wieku 31 lat.

Jak wynika z dokonanych w przedmiotowej sprawie wstępnych ustaleń, zwłoki wskazanych wyżej osób ujawnione zostały przed budynkiem mieszkalnym, wielorodzinnym usytuowanym na jednym z osiedli mieszkaniowych w Elblągu.

— W chwili ujawnienia zwłok kobiety oraz mężczyzny stwierdzone zostały u nich bardzo rozlegle obrażenia ciała, których charakter wskazywał na to, że powstały one prawdopodobnie na skutek upadku w dużej wysokości. Z dokonanych do chwili obecnej ustaleń faktycznych wynika, że do zgonu kobiety i mężczyzny doszło wskutek upadku z X piętra budynku mieszkalnego, wielorodzinnego, przed którym ujawnione zostały ich zwłoki — informuje Prokuratura Rejonowa w Elblągu.

I dodaje: — Na miejscu zdarzenia prokurator z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej oraz funkcjonariuszy KMP w Elblągu wykonał czynności procesowe niezbędne dla wyjaśnienia okoliczności przedmiotowej sprawy.

— 11 kwietnia 2022 roku prokurator rejonowy w Elblągu wszczął we wskazanej wyżej sprawie śledztwo o czyn kwalifikowany z art. 151 kk. — namowa i pomoc do samobójstwa. Podejmowane w przedmiotowej sprawie czynności procesowe zmierzać przede wszystkim będą do ustalenia, czy zaistniałe zdarzenie miało charakter wyłącznie zamachu samobójczego, czy też mogło ono ewentualnie pozostawać w związku z zachowaniami podejmowanymi przez inną osobę lub też przez inne osoby, a jeżeli tak to, jaką konkretnie postać miały te zachowania — przekazuje prokuratura.

Prokuratura Okręgowa w Elblągu