Elbląg: Samorząd i mieszkańcy nieustannie pomagają uchodźcom

2022-04-25 20:01:30(ost. akt: 2022-04-25 21:27:10)

Autor zdjęcia: Bank Żywności w Elblągu

Goście z Ukrainy, których w Elblągu jest około 1200, wciąż mogą liczyć na wsparcie Elbląga. Nie inaczej jest z mieszkańcami Tarnopola, do których wyruszył kolejny transport darów.
Od 12 marca na dworcu PKP w Elblągu działa nowy punkt informacyjny dla uchodźców z Ukrainy. Poprzedni znajdujący się przy al. Grunwaldzkiej w Elblągu — przypomnijmy — został zlikwidowany 22 marca. Przyjmowanie i wydawanie darów dla uchodźców z Ukrainy przejął od tamtej pory Bank Żywności przy ul. Stefczyka. To tam można przynosić i odbierać żywność oraz środki czystości. Z kolei w sklepie społecznym przy ul. Czerwonego Krzyża przyjmowane i wydawane są odzież, pościel oraz akcesoria dla dzieci i młodzieży.

Sklep społeczny na pierwszy rzut oka przypomina zwyczajny mały sklepik z ubraniami, ale jego celem jest niesienie pomocy tym, którzy znaleźli się w potrzebie. Asortyment sklepu stanowią dary przekazane przez mieszkańców i mieszkanki Elbląga. Potrzebujący, którzy zajrzą do sklepu, nie muszą za nic płacić, a mogą być pewni, że otrzymają pomoc.

Kolejne 14 ton darów wyjechało 21 kwietnia do Tarnopola, elbląskiego miasta partnerskiego na Ukrainie. Dotychczas, łącznie w czterech transportach Urząd Miejski wysłał z Elbląga ok. 51 ton darów.

Około 120 uchodźców z Ukrainy, wzięło udział w świątecznym śniadaniu wielkanocnym zorganizowanym przez elbląski samorząd.