Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Elbląg: Nielegalne automaty do gier hazardowych w piwnicy sklepu

2022-04-28 12:36:42 (ost. akt: 2022-04-28 12:47:21)
Automaty do gier zajęte w Elblągu znajdowały się w piwnicy pod jednym z nieczynnych sklepów

Automaty do gier zajęte w Elblągu znajdowały się w piwnicy pod jednym z nieczynnych sklepów

Autor zdjęcia: KAS

Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Krajowej Administracji Skarbowej z Elbląga i Ełku zajęli w kwietniu dziesięć nielegalnych automatów. Hazardowe punkty znajdowały się w miejscach niewzbudzających podejrzeń.

W kwietniu funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej KAS z Elbląga i z Ełku ujawnili 10 nielegalnych automatów do gier. Urządzenia zajęte w Elblągu znajdowały się w piwnicy pod jednym z nieczynnych sklepów.


Lokal na pozór nie wzbudzał zainteresowania. Wyposażony w okratowane okna i blaszane drzwi nie był w żaden sposób oznaczony ani oświetlony. Wokół nie było śladów uczęszczania ani użytkowania tego miejsca.

Po wejściu funkcjonariuszy do pomieszczeń piwniczno-kotłowniczych pod sklepem okazało się, że w środku znajduje się 6 podłączonych do sieci automatów do gier oraz grające osoby.

4 kolejne urządzenia ujawnione zostały w Łomży. Tam również znajdowały się w niepozornym lokalu bez żadnej nazwy własnej. Automaty były w pełnej gotowości do prowadzenia gry. W środku przebywała jedna osoba z obsługi.

W obu przypadkach funkcjonariusze zabezpieczyli zatrzymane automaty i przesłuchali graczy oraz osobę z obsługi w charakterze świadków. Przeprowadzili czynności procesowe, potwierdzające nielegalny charakter urządzeń.

Sprawy będą prowadzić Referaty Dochodzeniowo-Śledcze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.

KAS